27 липня 2022, 15:50

Діяльність БЕБ планують передати у відання Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності

Пресслужба БЕБ

Наразі питання правового регулювання і організації діяльності Бюро економічної безпеки України, не належать до предмета відання жодного із парламентських комітетів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "БЕБ упередило розтрату понад 50 млн грн. місцевого бюджету"

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

25 липня 2022 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Постанови про внесення змін до Додатка до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" щодо предметів відання комітетів № 7586.

До переліку предметів відання Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності відноситься організація та діяльність органів прокуратури, поліції, Національної гвардії, прикордонної служби, Державного бюро розслідувань, інших правоохоронних органів. А також розгляд на засіданнях комітету ВРУ або під час слухань у комітеті звітів, доповідей та інформації державних органів та посадових осіб, забезпечення контрольних функцій Верховної Ради України за діяльністю органів спеціального призначення з правоохоронними функціями. До цього переліку органів планується додати Бюро економічної безпеки України.

Це дозволить Верховній Раді України комплексно проводити законопроектну роботу, пов’язану з організацією діяльності БЕБ. Відповідно до Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» БЕБ виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції та є органом досудового розслідування економічних кримінальних правопорушень.

Наразі БЕБ здійснює досудове розслідування у 342 провадженнях. По кримінальним провадженням, які розслідували детективи БЕБ, відшкодовано збитків на суму понад 3 млрд гривень. Загальна вартість арештованого майна у всіх кримінальних провадженнях становить понад 32 млрд грн. Тісна взаємодія Комітету з питань правоохоронної діяльності з Бюро економічної безпеки України дозволить оперативно вирішувати суспільно важливі питання вдосконалення діяльності правоохоронних органів. Зокрема,   ініційовані Президентом України, запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду (у першу чергу, підакцизних товарів). А також сприятиме напрацюванню змін до кримінального законодавства щодо відповідальності за незаконні дії з коштами бюджету Європейського Союзу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати