24 квітня 2020, 11:20

ДФС розробила рекомендації для дистанційного проведення досудового розслідування

Прес-служба ДФС

Державна фіскальна служба України з метою запобігання поширенню серед колективу та населення хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, пропонує використовувати ряд заходів, які дозволять звести до мінімуму контакти між учасниками кримінальних проваджень без шкоди досудовому розслідуванню.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Митниця відкрила дані по імпорту та експорту України по всім товарам".

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

"Тимчасово, на період дії карантинних обмежень, регіональним слідчим підрозділам пропонується у своїй практичній діяльності більш широко використовувати можливості, надані Кримінальним процесуальним кодексом України", – повідомив в.о. Голови ДФС Сергій Солодченко.

Так, за його словами, законодавством передбачена можливість дистанційної фіксації показань, наприклад шляхом опитування, яке на сьогодні практично не використовується у слідчій практиці.

Зокрема, у випадках та в порядку, визначеному ст. 232 КПК, слідчий, з метою забезпечення оперативності кримінального провадження, має право провести опитування особи у режимі відео- або телефонної конференції. Після чого складається рапорт із викладенням з’ясованих обставин. Після завершення карантинних обмежень, за необхідності, таку особу буде допитано відповідно до вимог кримінального процесу.

Крім того, очільник ДФС зазначив, що учасники кримінальних проваджень, що перебувають у територіально віддалених від органу досудового розслідування місцях, можуть передавати свої показання у формі нотаріально посвідчених заяв. Зрозуміло, що після карантину, така заява буде підтверджена допитом.

Зазначається, що певні корективи вніс карантин й у виконання такої процесуальної дії, як тимчасовий доступ до речей та документів. Відповідно до ст.165 КПК, за умови значної кількості документів, така процедура реалізується, як правило, багаторазовими зустрічами. При цьому слідчий зобов’язаний пред’явити особі, яка є власником речей і документі, оригінал відповідної ухвали суду та вручити копію такої ухвали.

З метою мінімізації особистих контактів запропоновано використовувати дистанційний режим виконання зазначеної процесуальної дії.

"За умови, що це не зашкодить досудовому розслідуванню та за згодою її учасників, рекомендуємо здійснювати обмін електронними версіями документів. При цьому перелік та опис таких документів узгоджувати в телефонному режимі, а зустрічі учасників проводити лише при підписанні вже готового протоколу", – зауважив Сергій Солодченко.

У ДФС також нагадали, що нещодавно ВРУ прийнято Закон України №558-ІХ від 13.04.2020 "Про внесення змін до пункту 205 розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID 19)".

Він надає можливість слідчим суддям дистанційно (у режимі відеоконференції) розглядати питання, що відносяться до їх компетенції. При цьому, ініціатором такого розгляду може виступати як сам суд, так й інші сторони кримінального провадження.

"Відтак, на період запровадження обмежувальних карантинних заходів, цей закон надає можливість органу досудового розслідування самостійно ініціювати перед судом дистанційний розгляд відповідних клопотань", – підсумував очільник Служби.

Нагадаємо, у ДФС представили нових очільників структурних підрозділів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати