03 жовтня 2022, 11:20

Дев'ять держав-членів НАТО підтримали вступ України до Альянсу

Президенти дев’яти країн НАТО опублікували спільну заяву, у якій закликають збільшити військову допомогу Україні та виступають за майбутнє членство української держави в Альянсі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄС засуджує російські псевдореферендуми на українських територіях: Верховний представник Жозеп Боррелль виступив із заявою"

На вебсайті президента Польщі опублікована спільна заява президентів держав-членів НАТО Центральної та Східної Європи щодо спроб росії незаконно анексувати українські території.

Її підписали президент Чехії Мілош Земан, президент Естонії Алар Каріс, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президент Північної Македонії Стево Пендаровський, президент Чорногорії Міло Джуканович, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоганніс та президент Словаччини Зузана Чапутова.

 У заяві глави держав заявили про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. 

"Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спроб росії анексувати будь-яку українську територію. Ми твердо підтримуємо рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього членства України.

Ми підтримуємо Україну в її захисті від вторгнення росії, вимагаємо від росії негайно вийти з усіх окупованих територій і закликаємо всіх членів Альянсу істотно збільшити військову допомогу Україні.

Усі, хто вчиняє злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності та притягнуті до відповідальності",- йдеться у заяві.

Нагадаємо, 30 вересня 2022 р. Україна подала заяву на вступ у НАТО за пришвидшеною процедурою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати