17 листопада 2020, 11:19

Держекоінспекція впровадить європейський досвід у боротьбі зі злочинами проти дикої природи

Прес-служба Держекоінспекції

Державна екологічна інспекція України приєдналась до міжнародного проєкту WWF під назвою «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі). Будуть обмінюватись досвідом боротьби зі злочинами проти дикої природи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Держекоінспекції розповіли, як будуть боротися з корупцією у наступному році"

Про участь у ініціативі повідомляється на офіційному сайті Державної екологічної інспекції.

«Держекоінспекція приєдналась до міжнародного проєкту «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі), який реалізовується WWF (Всесвітній фонд дикої природи). Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин. В проєкті будуть брати участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та, звісно, Україна», - проінформував голова ДЕІ Андрій Мальований.

В рамках проєкту учасники, зокрема, створять інформаційний портал, на якому публікуватимуть найбільш резонансні кейси, що допоможе обміну досвідом між країнами.

У проєкті будуть працювати над наступними завданнями:

  • збором інформації і аналізом фактів злочинів проти дикої природи. Це дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;
  • запуском інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття. Ресурс буде загальнодоступним, що дозволить всім охочим ознайомитись з найкращими світовими практиками запобігання злочинам проти природи;
  • проведення тренінгів для органів досудового розслідування та суддів, що дозволить розкривати більше екологічних злочинів та притягувати порушників до відповідальності.

Андрій Мальований також додав, що участь Держекоінспекції у проєкті важлива для реалізації в Україні європейського досвіду екологічного контролю.

«Для Держекоінспекції в проєкті надзвичайно важлими є впровадження європейського досвіду та найкращих світових практик для того, щоб покращити ефективність контролю в частині охорони дикої природи. Проєкт «SWiPE» триватиме до серпня 2023 року і Держекоінспекція буде брати участь у всіх етапах», - зазначив Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція спільно з Інтерполом проводить розслідування злочинів проти природи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати