13 жовтня 2020, 14:58

Держекоінспекція пропонує вдвічі підвищити суми збитків за порушення на заповідних територіях

Прес-служба Держекоінспекції

Державна екологічна інспекція розробила проект постанови, у якому такси, за якими розраховується шкода довкіллю, зростуть в середньому вдвічі. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. 

Читайте також: "У Держекоінспекції на прикладі аварії з танкером Delfi пояснили, як розраховують збитки"

«Такси для розрахунку збитків за екологічні порушення у природно-заповідному фонді зростуть в середньому в два рази.  Держекоінспекція підготувала проект постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», - написав Андрій Мальований. 

Очільник Держекоінспекції зазначив, що постанова, яка діє зараз, не дозволяє розрахувати такі збитки, які би відповідали завданій довкіллю шкоді. 

У новій постанові будуть підвищені у близько 2 рази такси, а також індексація такс за врахуванням інфляції. 

За словами Андрія Мальованого серед нововведень у оновленому документі є наступні:

  • З 1 січня 2021 року запроваджується індексація такс. Вони будуть розраховуватись за формулою, яка враховує індекс інфляції. Тобто необхідності щоразу «переписувати» постанову вже не буде.
  • Такси, за якими обчислюється шкода, завдана довкіллю, збільшуються у більш ніж два рази.

Наприклад:

  • за кожні 100 метрів проїзду легкового автомобіля по території ПЗФ доведеться сплатити 547 гривень (зараз – 208 гривень);
  • за кожне вирублене або пошкоджене дерево у степовій зоні, діаметром до 10 сантиметрів - 245 гривень (зараз - 93 гривні), а діаметром 46,1-50 сантиметрів - 17416 гривень (зараз - 6622 гривень);
  • за знищення лелеки білого або за пошкодження місця його гніздування порушник заплатить 7811 гривень (зараз – 2970 гривень)

Такси підвищують для того, щоб на отримані кошти мати змогу відновити екосистему, а також запобігати порушенням у ПЗФ. 

«Підвищення такс має кілька переваг. По-перше, це дозволить отримати достатню кількість коштів для відновлення екосистеми. По-друге, зможемо запобігати порушенням шляхом їх здорожчання для зловмисників. 
Зараз проект знаходиться на погодженні центральних органів виконавчої влади», - додав Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція проводитиме моніторинг вод за європейськими стандартами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати