12 жовтня 2020, 12:53

Держекоінспекція проводитиме моніторинг вод за європейськими стандартами

Урядовий портал

Державна екологічна інспекція у співпраці з Лабораторією моніторингу вод Західного регіону зможе долучитися до моніторингу вод згідно із стандартами Водної рамкової директиви 2000/60/ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Держекоінспекції на прикладі аварії з танкером Delfi пояснили, як розраховують збитки".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, зазначає Урядовий портал.

"З наступного року Держекоінспекція зможе здійснювати моніторинг проб води і ґрунтів згідно зі стандартами, закріпленими у Водній рамковій директиві 2000/60/ЄС. Йдеться про перелік пріоритетних забруднюючих речовин, затверджений Мінприроди. Це стане можливим завдяки співпраці ДЕІ з Лабораторією моніторингу вод Західного регіону, яку 8 жовтня відвідали разом із заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романом Шахматенком", - зазначив Андрій Мальований.

Завдяки впровадженню європейських принципів вже наступного року лабораторія зможе збільшити кількість проб, взятих для дослідження, та кількість вимірюваних показників майже вдвічі.

Зокрема, уже зараз лабораторія впроваджує європейські принципи моніторингу та оновлює дослідницьке обладнання. Це дасть змогу не лише проводити якісний моніторинг, а і збільшити кількість проб, які беруться лабораторією для дослідження - з 131 зараз до 260 з наступного року. А от загальна кількість показників, які вимірюються у пробах води, зросте з 66 тисяч цьогоріч до 120 тисяч з наступного року.

"Хочу зазначити, що Держекоінспекція Карпатського округу вже давно співпрацює з установою, залучаючи її до перевірок для проведення арбітражних досліджень, як незалежну акредитовану лабораторію. Однак, впевнений, уже найближчим часом наша співпраця перейде на зовсім якісно новий рівень", - додав Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекцію реформують відповідно до законодавчих норм ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати