Збитки за завдану довкіллю шкоду внаслідок аварії танкера Delfi розраховувались згідно з таксами, затвердженими ще 1995 року і відтоді незмінними.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
Читайте також: "Урядовці взялися за порятунок екології, - Андрій Мальований"
«Аварія танкера Delfi та ліквідація її наслідків продемонструвала, якою недосконалою є система нарахування збитків за завдану природі шкоду. Наразі власнику нараховано лише 16 тис. доларів. І це не якийсь злий умисел, а наслідки небажання міняти застарілу методику.
Все тому, що діють такси – розмір шкоди для довкілля за певну одиницю виміру речовини, які затверджували аж в 1995 році! І з того часу не переглядалися! З того часу змінилось все: мінімальна зарплатня, курс долара, вартість очищення моря від нафтопродуктів. Однак такси залишились ті самі.
У випадку з нафтопродуктами – за кілограм скинутої речовини це 329 доларів.
Тобто так зване відшкодування навіть не покриє витрати на відновлення екосистеми!», - обурився Андрій Мальований.
За його словами, сьогодні вкрай важливим є збільшення розмірів такс за всіма видами порушень природоохоронного законодавства.
Голова ДЕІ зазначає, що низькі «розцінки» сьогодні існують і за вирубку лісу, і за незаконне рибальство, та акцентує на потребі комплексного перегляду цих норм на розробці нових. Крім того, нарахуванню невідповідних порушенню збитків пов’язано і з низькою заробітною платою інспекторів, що спричиняє невиконання ними своїх повноважень.
«А ще треба негайно підвищувати зарплату інспекторам ДЕІ та суворо вимагати від них виконання своїх посадових обов’язків. Бо вийшло так, що за минулого керівництва нині вже ліквідована інспекція Кримсько-Чорноморського округу просто «забула» після аварії скласти протокол на власника Delfi. А за 2 місяці сплив термін давності, за яким його взагалі можна складати. І сталося так, що порушник «вийшов сухим з води» - додав Андрій Мальований.
Нагадаємо, встановлено нові правила для використання об’єктів ПЗФ.