16 вересня 2019, 10:00

Держбюджет-2020 – останній, що ухвалюється лише на рік, - Прем'єр-міністр України

Законопроект вже у Верховній Раді

Урядовий портал, Інформаційне управління Апарату ВРУ

15 вересня Міністр фінансів України Оксана Маркарова на засіданні КМУ представила проект Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік». Кабінет Міністрів його розглянув, затвердив і подав до Верховної Ради.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тексту проєкту на сайті парламенту ще немає.

Міністр фінансів Оксана Маркова повідомила, що мінімальна зарплата у проекті державного бюджету-2020 закладена на рівні 4723 гривні.

«Ми дотримуємося принципу, що держави в економіці повинно ставати менше. Ми плануємо зменшувати видатки на обслуговування державного апарату, бо багато державних грошей витрачається неефективно. Водночас цей Уряд не буде підвищувати податки, їх слід поступово зменшити. Але зробити рівними для усіх. Бо коли податки високі, але їх платять далеко не всі, то це меганесправедливо. І ми це змінимо», - підкреслив Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Також він зауважив, що 2019 рік стане останнім, коли відбувається щорічне планування бюджету. «Наша стратегія в тому, щоб з кожним роком державний борг ставав меншим. Для цього мало одного року - треба планувати це на середньо- та довгостроковий період. У цьому році ми востаннє приймаємо бюджет на один рік. Надалі ухваленню бюджету передуватиме ухвалення повноцінної 3-річної декларації», - коментує очільник Уряду. 

Основні показники проекту державного бюджету на 2020 рік:

Доходи Державного бюджету на 2020 рік (з трансфертами) передбачені у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн.

Видатки - у сумі 1170,0 млрд грн

Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.

На розвиток дорожньої інфраструктури передбачаються спрямувати  74,4 млрд грн, в тому числі Державний дорожній фонд 69,7 млрд грн, які планується спрямувати на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення (38,0 млрд грн), будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 22,2 млрд грн; забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн; виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування –   6,3 млрд гривень.

Для підтримки енергетичної незалежності планується виділити 2 млрд грн

Мета боргової політики - забезпечити зменшення відношення обсягу державного боргу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року. Одним із шляхів реалізації такої амбітної задачі є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09 % ВВП в 2020)

Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу – 145,2  млрд грн; погашення державного боргу –  292,9 млрд гривень.

Прогноз фінансування державного бюджету 2020 року через надходження від приватизації державного майна приведений до реально можливих 5 млрд грн виходячи з підготовки об'єктів.

На 2020 рік видатки державного бюджету на освіту заплановано у сумі  136,4 млрд грн, що на  7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Вперше у проєкті Державного бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень.

Загальні видатки на охорону здоров’я становлять  108 млрд грн, що на  9,8 млрд більше, ніж у 2019 році. Медичну субвенцію закладено в розмірі  14,6 млрд грн., на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації вартості лікарських засобів  передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів - 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном - 0,7 млрд грн.

Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу становлять 8,6 млрд грн, зокрема, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури в світі - 0,1 млрд грн, на розвиток суспільного мовлення України - 2 млрд грн.

Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн

Фінансування Пенсійного фонду України з державного бюджету складе 172,6 млрд грн.

Кабмін також схвалив законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», розроблений для врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проєкту закону про Державний бюджет України на 2020 рік та змінами до законодавства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати