16 січня 2024, 16:49

Державні фінанси: база Spending тепер в YouControl

YouControl

Відомості з порталу Spending про транзакції між державою та бізнесом інтегрували в систему YouControl для зручного аналізу публічних закупівель, що дозволить перевіряти контрагентів, які отримували платежі від держави, їх зв'язки та репутацію. Про це повідомили в YouControl.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Чиновники-довгожителі", корупційні скандали та ротації між відомствами: дослідження YouControl".

Як зазначається, Spending це портал із відкритими даними про використання публічних коштів державного та місцевих бюджетів. Ці відомості вже інтегровано в YouControl для зручного аналізу публічних закупівель. У системі відображається інформація про розпорядника й одержувача коштів, отримані суми, мету перерахунку. Дана інформація стане у пригоді не тільки бізнесам та фінансовим установам, а й представникам громад, журналістам і розслідувачам.

"Якщо раніше перевірка учасників закупівлі займала багато часу, то зараз це відбувається автоматично. Наприклад, система підсвічує, кому ви платите, що купуєте та чи немає певних аномалій", – зазначив Михайло Кольцов, провідний фахівець YouControl, зовнішній консультант Світового Банку у сфері аналізу даних і кібербезпеки.

Підключення бази даних Spending відбулося за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках і розбудови спрощеного та прозорого бізнес-клімату.

Як побачити дані про державні кошти в YouControl?

Блок із даними Spending відображається в Досьє юридичних осіб і називається “Державні фінанси”. Інформація в блоці розділена на дві колонки-категорії: “Платник” (транзакції єдиного казначейського рахунку (ЄКР), в яких контрагент був у ролі розпорядника публічних коштів) та “Отримувач” (транзакції ЄКР, в яких контрагент був у ролі одержувача публічних коштів). Також біля кожної ролі зазначено кількість транзакцій, які були здійснені.

Після вибору потрібної колонки (наприклад, Отримувач), можна побачити перелік платежів, які отримав поточний контрагент з єдиного казначейського рахунку. За замовчуванням платежі відображають у зворотному хронологічному порядку: від найновіших до ранніх. Але за потреби дані можна фільтрувати та сортувати за сумою, датами/періодом транзакцій.

Дані бази Spending в системі YouControl стануть у пригоді:

● Банкам для поглибленого аналізу оборотів наявних та потенційних клієнтів як розпорядників чи одержувачів публічних коштів, а також структури бюджетних транзакцій обраного учасника ринку.

● Компаніям для аналізу джерел доходів своїх партнерів, клієнтів та конкурентів.

● Органам влади для поглибленого аналізу напрямків публічних видатків, оцінки ефективності витрат бюджетів в розрізі розпорядників та отримувачів коштів, також пошуку надійних та платоспроможних постачальників.

● Міжнародним організаціям, донорам, партнерам дані спендінгу в поєднанні з іншими модулями системи YouControl (Експрес-аналіз, суди тощо) дозволяють перевіряти благонадійність отримувачів коштів.

● Громадським організаціям, особливо антикорупційним, благодійним, волонтерським – для здійснення суспільного контролю над використанням публічних коштів.

Як зазначається, інструмент сприятиме підвищенню відповідальності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на державному та місцевому рівнях. А також ефективності публічних закупівель та зниженню зловживань, формуванню здорової конкуренції серед регіонів, міст і розпорядників бюджетних коштів, а також підзвітності та прозорості закупівель.

На основі даних Spending.gov.ua впроваджені нові фактори “Експрес-аналізу” у взаємодії з даними з ЄДР, фінансової звітності та історією змін в ЄДР. Крім цього, YouControl показує всі дані за увесь період, порівняно з першоджерелом, де період обмежений трьома місяцями. Також можна вивантажити інформацію у зручному форматі й надалі працювати з усіма даними всіх транзакцій. В YouControl дані зі Spending.gov.ua інтегровані з іншими реєстрами, що значно зручніше і пришвидшує аналіз та покращує його якість.

Також інформація щодо тендерів відображається ще й у вкладці “Аналіз тендерів” та розділі “Державні тендери”/"Переможні тендери".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати