17 березня 2020, 14:09

Депутати розробили антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус

Taxlink

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, які спрямовані на підтримку бізнесу в період негативного впливу фінансової кризи, викликаної ситуацією з коронавірусом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «КАРАНТИН VS БІЗНЕС: як не програти».

Про це розповів Голова комітету Данило Гетманцев.

"Звернувшись до експертного середовищя та вивчивши досвід зарубіжних країн, ми розробили два законопроєкти про допомогу бізнесу, - пояснив він. - Вони ще не в остаточній редакції, проте ми вже маємо якесь своє бачення. Ми закінчуємо роботу і вони будуть розглянуті на позачерговому засіданні ВР 17 березня".

Основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

  • звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але, можливо, цей термін буде продовжено;
  • звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці;
  • заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних);
  • декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року;
  • звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об'єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року;
  • звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості).Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість; 
  • набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці; 
  • виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини. 

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку.

"Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця, - розповів народний депутат. - Якщо є витрати на утримання, на амортизацію - вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція - ми визнаємо ситуацію, пов'язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)".

Нагадаємо, бізнес готується до зменшення обсягів продажів та грошового потоку в зв’язку з пандемією COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати