31 серпня 2015, 16:45

Децентралізація "зупинить рабство народу перед його величністю чиновником" - Гройсман

Прес-служба Голови Верховної Ради

Реформа з децентралізації, завдяки якій українські громадяни отримають реальну змогу брати участь у державному управлінні, є системним внеском у європейський розвиток України. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман перед розглядом питання про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України у понеділок, повідомляє прес-служба Голови ВР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Жодне рішення у житті нашої країни не давалося легко. Сьогодні ми стоїмо перед таким історичним рішенням, яке дозволить провести зміни, які були мрією багатьох у нашій країні», - сказав В.Гройсман.

За 24 роки, зазначив Голова Верховної Ради, в країні не було створено таку систему врядування, за якої влада б повністю належала українському народові. «І я переконаний, що це історичне рішення ми маємо можливість прийняти сьогодні, - наголосив він. - Потрібно 226 голосів, щоб ми дали подальший рух європейським змінам до Конституції у частині децентралізації влади». Вперше, сказав В.Гройсман, зміни до Конституції «отримали знак якості Венеціанської комісії».

Разом з тим, Голова Верховної Ради акцентував, що навколо питання про внесення змін до Конституції «дуже багато нісенітниць, неправди для того, щоб зупинити процес децентралізації в Україні». На думку В.Гройсмана, у децентралізації «не зацікавлені олігархи, чиновники, тому що саме навколо чиновників у нашій країні обертається життя». «А я би хотів, як і мільйони українців, щоб все відбувалося навколо інтересів громадянина».

Звертаючись до парламентарів, багато хто з яких раніше представляв органи місцевого самоврядування, В.Гройсман зазначив: «Хіба не для того ми прийшли в парламент, щоб передати людям владу? Щоб не проводити монополізацію політичного життя тільки лідерами політичних партій?»

«Від нашого рішення залежить, якою буде Україна. Важкі рішення приймаються непросто. Те, що ми маємо сьогодні зробити, назавжди зупинить рабство українського народу перед його величністю чиновником. Влада буде належати людям, а Україна дуже незалежною, суверенною, єдиною, заможною державою», - заявив він.

«Децентралізація - це не чудо, яке сьогодні відбудеться, і завтра можна буде сидіти і нічого не робити. За місцеве самоврядування, за економіку потрібно боротися кожного дня. Децентралізація створить умови, за яких кожна громада матиме свої фінанси, свої можливості», - наголосив В.Гройсман.

Голова Верховної Ради заявив, що децентралізація є системним внеском у європейський розвиток України. «Ми не маємо права піддатися на неправдиві аргументи, не маємо права зупинити децентралізацію. За кожну реформу потрібно боротися, і ми маємо боротися за вільну, незалежну, унітарну Україну, за право територіальних громад на самоврядування, на повноцінну владу, і це буде одним з важливих рішень нашого Парламенту», - заявив В.Гройсман.

Він також нагадав, що рішенням Конституційного Суду законопроект про внесення Конституції щодо децентралізації влади визнаний таким, що повністю відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

«Ми маємо різні політичні погляди, різні погляди на реформу, але мені б хотілося, щоб ми показали всій країні справжній парламентаризм і не демонстрували неповагу до українського народу. Переконаний, що за цю реформу нам ніколи не буде соромно. Це справжня європейська реформа», - підсумував керівник Парламенту.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати