11 січня 2021, 12:28

COVID-19: ФСС оплачуватиме листки непрацездатності, видані за спрощеною процедурою

Вісник ДФСУ

У разі підтвердженого діагнозу COVID-19 або потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні листки непрацездатності не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як достроково припинити самоізоляцію після новорічних подорожей?".

Такі зміни внесено наказом МОЗ України від 11.11.2020 р. № 2593 "Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян". Документ набув чинності 22.12.2020 р.

Як зазначається, Фонд соціального страхування компенсує застрахованим особам втрачений заробіток починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності або ізоляції від коронавірусної хвороби (перші п’ять днів фінансує роботодавець).

Так, відповідно до оновлених положень, починаючи з 22 грудня 2020 року та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою або завершення їх самоізоляції у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Раніше продовження листка непрацездатності на строк понад 10 і до 30 днів проводилось лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.

Зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, було погоджено виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України з метою спрощення процедури і пришвидшення виплат допомог по тимчасовій втраті працездатності від Фонду. Нововведення має на меті зменшити кількість контактів хворих із медичними працівниками.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати