14 грудня 2020, 16:31

"Цифрові юристи": Мінцифра презентувала освітній серіал про legal tech

Прес-служба Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України разом із представниками від ОБСЄ, Програми USAID «Нове правосуддя» та Міністерства освіти та науки України презентували новий освітній серіал «Цифрові юристи». 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифра впроваджує е-ТТН в Україні"

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Це 4 серії тривалістю 5-8 хвилин. Перша серія присвячена темі цифровізації у праві, друга — чат-ботам, третя — блокчейну, четверта — монетизації роботи цифрових юристів. Після кожної серії передбачені тести, а також є фінальне тестування, після успішного складання якого кожен отримає сертифікат. 

Безкоштовно переглянути серіал можна на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. 

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що у Мінцифрі працюють над тим, щоб інноваційні технології стали звичною нормою в усіх сферах побутового і професійного життя українців. 

«Проєкт адресований насамперед спеціалістам юридичної галузі — теперішнім і майбутнім. Серіал допоможе студентам юридичних напрямків зрозуміти, які фахові компетенції вимагатиме від них ринок юридичних послуг після завершення навчання, а досвідченим юристам надасть вектор, в якому напрямку можна розвивати власну практику задля посилення конкурентоспроможності», — заявила Валерія Іонан. 

Посол Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, наголосив, що розвиток юридичних інновацій швидко еволюціонує, тому юристи повинні мати актуальну обізнаність, щоб бути в змозі надавати кваліфіковану та оперативну правову допомогу. 

«Сучасні технології сприяють доступу до правової допомоги та надають змогу юристам повністю використовувати нові інструменти для захисту прав людей та охорони верховенства права», — заявив Посол Генрік Вілладсен.  

Керівник експертної групи впровадження та оцінки якості електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Денис Іванов підкреслив, що сьогодні на передній план виходить новий порядок якості юридичних послуг — важлива цінність, яку надає юридична компанія, і яким чином надаються послуги.  

«Основні завдання, які стоять перед юридичними компаніями майбутнього, — автоматизоване проведення юридичних досліджень, перехід на хмарні сервіси та зберігання інформації, віртуальна та доповнена реальність для надання юридичних консультацій, предиктивний аналіз ризиків і рекомендацій щодо майбутніх суперечок, бібліотеки шаблонів смарт-контрактів, автоматизована юридична експертиза тощо», — заявив Денис Іванов. 

Головний спеціаліст з розвитку електронної комерції та бізнесу Міністерства цифрової трансформації України Ольга Осінська наголосила, що сучасні прогресивні юристи намагаються максимально застосовувати технології для вирішення юридичних питань: «Наприклад, адвокату, крім високоінтелектуальних завдань, доводиться виконувати багато дрібних задач, які витратні з точки зору часу (написання клопотань, подача заяв тощо). Сучасні юристи намагаються автоматизувати такі процеси. Це зумовлює появу нових професій на кшталт лігал-інженера або лігал проджект-менеджера».   

Серіал створено Міністерством цифрової трансформації за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Програми USAID “Нове правосуддя”. 

Нагадаємо, В Україні планують популяризувати і розвивати кіберспорт.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати