18 лютого 2021, 19:00

Чому перука адвоката знову набуває популярності в Англії

«Перука адвоката, яка з XVII століття зачісувалася з кінського волосся, є важливою частиною системи кримінального судочинства», — стверджують англійські юристи-власники перук. Адвокати різних юрисдикцій Великобританії носили накидки та перуки принаймні з XVII століття, а офіційно їх використання було оформлене в англійському загальному праві у 1840-х рр. Про це повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Англійський законопроект дозволить студентам позиватися до ВНЗ за порушення свободи слова"

З часом жорсткі білі перуки з кінського волосся для сторонніх людей стали виглядати непотрібними та безглуздими. З цієї причини адвокати поступово почали відмовлятися від обов’язкового носіння перук, і багато суддів згодом зробили те саме. У цивільних та сімейних судах їх перестали носити більше 10 років тому, а судді Верховного суду Великобританії — у 2011 р.

Але є адвокати, які продовжують носити перуки під час судового розгляду або в апеляційному суді. Наприклад, Джеймс Малхолланд, адвокат з більш ніж 30-річним досвідом та голова Асоціації адвокатів з кримінальних справ, каже: «Перука є дуже важливою частиною системи кримінального судочинства, оскільки адвокати — це незалежні професіонали, які борються за людину і відстоюють їх справи. Вони не мають особистого інтересу до справи. А перука підкреслює їх анонімність, дистанціювання та нейтральність у судовому процесі».

Джон Макнамара, який спеціалізується на захисті у кримінальних справах, погодився з такою думкою і зазначив, що носити перуку, як правило, популярно зараз навіть серед молодих колег. «Я, мабуть, не перший, хто визнає, що це химерна річ, коли ти дивишся на чиюсь роботу в ній. Але я дуже підтримую ідею перуки». За його словами, перуки привносять урочистість у процес. «А ще це надає впевненості молодим адвокатам, ніби допомагає вирівняти ігрове поле. Коли ви знаєте, що опонент має більше досвіду, ви хвилюєтесь. А якщо ви обоє носите перуки та накидки, ваш зовнішній вигляд стає не так важливий, як і ваш вік, оскільки суддя та присяжні визнають вас кваліфікованими спеціалістом для вирішення справи», — додав адвокат.

У спекотній залі суду в перуці може бути дуже некомфортно, і її незручно носити скрізь. Але під час першої зустрічі з клієнтом адвокати помічають, що клієнтам подобається, коли юрист у перуці. Це дає їм відчуття, що такий правник — професіонал, так само, як лікар зі стетоскопом.

Адвокат організації Red Lion Chambers Зоя Чепмен переконує, що виступати в перуці час від часу корисно, адже «якщо ви не відповідаєте фізичним стереотипам адвоката — білого чоловіка, можливо, старшого віку, — корисно носити форму, оскільки це зупиняє будь-які незручні розмови стосовно вас як професіонала». З іншого боку, вона каже: «Вони досить смішні і, можливо, створюють враження, що закон, правова система застаріла».

Тема одягу адвокатів у Англії періодично висувається на дебати, і все ж підтримується думка, що перука завжди була проявом системи правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати