24 червня 2021, 13:19

Чи зобов'язаний працівник при працевлаштуванні надавати трудову книжку?

Пресслужба Держпраці

Державна служба України з питань праці пояснила, чи зобов'язаний працівник при працевлаштуванні надавати трудову книжку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески?"

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  • трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
  • а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи (частина друга статті 24 КЗпП України).

Нагадаємо, 10 червня 2021 року набув чинності Закон про електронні трудові книжки. Передбачається, що трудова діяльність працівників та сплата ними соціальних внесків обліковуватиметься не на паперових трудових книжках, а в електронній формі - у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування. Законом передбачений п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати