10 червня 2021, 18:19

Набув чинності Закон про електронні трудові книжки

Пресслужба Верховної Ради України

Сьогодні набуває чинності  Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» № 1217-IX, який Парламент ухвалив 5 лютого 2021 року. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нотаріуси можуть отримати право реєструвати шлюби та забезпечувати докази: законопроєкт"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ у Telegram-каналі відомства.

Що змінить Закон?.

Трудова діяльність працівників та сплата ними соціальних внесків обліковуватиметься не на паперових трудових книжках, а в електронній формі - у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування.

Законом передбачений п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Впродовж цього часу застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із вказаного реєстру.

Сканування та оцифрування копій трудових книжок та довідок здійснюватиметься працівником і роботодавцем із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Оригінал паперової трудової книжки буде повернуто працівнику після внесення усіх відомостей до Держреєстру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати