07 жовтня 2020, 10:00

Цей день в історії. У 1991 р. затверджено Статут Національного банку України

7 жовтня 1991 р. голова Верховної Ради України Леонід Кравчук підписав постанову про затвердження Статуту Національного банку України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Фактично цей день вважається днем народженням НБУ. У ст. 2 Статуту говориться, що «Національний банк є юридичною особою, центральним банком України, її емісійним центром, знаходиться у власності Української держави і підзвітний Верховній Раді України, має право законодавчої ініціативи, може від свого імені набувати права і нести зобов'язання, бути позивачем і відповідачем у суді і арбітражі».

Першим головою НБУ став Володимир Матвієнко, який розпочав масштабну організаційну роботу зі створення центрального банку країни, побудови дворівневої банківської системи, проведення реєстрації перших українських комерційних банків. Він був ініціатором та безпосередньо забезпечував створення української національної валюти — гривні. Ним були затверджені зразки перших купюр, закладено основи для самостійного випуску українською державою власних грошових знаків, створено Національну скарбницю, банкнотно-монетний двір.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати