23 жовтня 2020, 10:00

Цей день в історії. 20 років тому встановлено національний американський алкогольний стандарт для водіїв

23 жовтня 2000 р. президент США Білл Клінтон підписав Указ про виділення $58 млрд на встановлення національного стандарту вживання алкоголю за кермом. Згідно з документом, у крові водія на території США може містити не більше 0,08% алкоголю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Норми вмісту алкоголю в крові водія відрізняються в різних країнах, і це, до речі, варто враховувати при поїздках за кордон. У Великобританії норма — 0,8 проміле, в Іспанії, Італії та Франції — 0,5, у Швеції — 0,2.

Нагадаємо, рівень алкоголю в крові людини вимірюють у проміле. За один проміле приймають кількість, рівну десятій частині відсотка, і у багатьох ця міра об’єму асоціюється саме з алкоголем. При медичному огляді на предмет сп’яніння за 1 проміле приймають 1 мл чистого алкоголю в крові людини.

Згідно з наказом МВС України та МОЗ №1452/735, у крові водія допускається вміст алкоголю на рівні 0,2 проміле (такий рівень спостерігається після випитої пляшки світлого пива або 20 г горілки). Все, що перевищує цей показник, вважається сп’янінням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати