16 січня 2017, 11:27

Боржники під обліком

Міністерство юстиції запустило Єдиний реєстр боржників

Аргумент. Позиція. Ідея

До реєстру вносяться дані прогромадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками та стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження. Реєстр боржників створено відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. (набрав чинності 05.10.2016 р.) та Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження від 05.07.2016 р. (набрав чинності 05.01.2017 р.). Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


KornyliukR Роман КОРНИЛЮК,к.е.н., фінансовий аналітик YouControl

«Запровадження єдиного реєстру боржників – позитивний крок у напрямку до відкритості та поліпшення бізнес-клімату, оскільки дозволить юридичним і фізичним особам швидко перевірити таку важливу складову репутації своїх контрагентів як наявність прострочених боргів в межах відкритих виконавчих проваджень.

Реєстр боржників є надзвичайно важливим для моніторингу надійності контрагентів, тому зараз наша команда активно працює над інтеграцією даних із реєстру боржників до профілів кожної компанії України на аналітичній платформі YouControl.

Незважаючи на загальні позитивні враження від ініціативи, існує низка недоліків щодо повноти та зручності розкриття інформації про боржників. А саме:

– користувачам реєстру надається лише номер виконавчого провадження, без посиланняна його зміст;

– не подається дата виконавчого провадження;

– суть заборгованості слабодеталізується;

– не розкривається сума боргу, яка може сильно варіюватися в різних компаніях.

Якщо додати цю інформацію,частина якої вже зараз розкривається в інших держреєстрах, це матиме вагоме значення для підвищення ефекту від користування реєстром боржників та сприятиме точності аналізу надійності контрагента».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати