Британський політик-соціаліст Джон Макдоннелл - один із лідерів Лейбористської партії, «тіньовий» канцлер казначейства (друга людина в офіційній опозиції), - впевнений, що боротися потрібно саме з великими компаніями. Ба більше, з їх податковими консультантами, які дають великим компаніям поради щодо мінімізації оподаткування.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як це дивно б не звучало, але пан Макдоннелл розробляє план маніфесту лейбористів проти «факторів», що сприяють мінімізації податків завдяки великим бухгалтерським фірмам. Так, він хоче знищити наявні в податковому законодавстві схеми, що дозволяють оптимізовувати оподаткування. «Санкції все ще недостатньо жорстокі», - сказав він.
Які санкції є доцільними? Макдоннелл хоче запровадити більші штрафи для осіб, які розробляють, просувають і продають схеми для мінімізації оподаткування, а також посилити кримінальну відповідальність для осіб, що допомагають ухилятися від сплати податків. Зокрема, мова йде про консультантів із податкового права. Таким чином він хоче провести реформу концепції професійних привілеїв для консультантів. Пан Макдоннелл розуміє дискусійність питання, але впевнений, що якщо людина, наприклад, радить комусь пограбувати будинок, то не може користуватися професійними привілеями, такими як правила конфіденційності між клієнтами і фінансовими консультантами.
На його думку частково проблема полягає в тих, хто створює закони (HMRC - податкове і митне управління), а потім стає фінансовими консультантами і, знаючи слабкі місця цих законів, допомагає своїм клієнтам. Для уникнення таких ситуацій він планує створити наглядову раду за HMRC. За його словами, середній клас, що сплачує всі податки чесно і не користується послугами фінансистів, відчуває несправедливість.
Разом з цим він хоче, щоб податок на прибуток 45% сплачували люди, які отримують 80 тис. фунтів стерлінгів (а не 150 тис., як зараз). За його словами, ці зміни торкнуться лише 5% населення - найбагатших, для решти 95% все залишиться так, як є.
За інформацією The Times.