22 лютого 2024, 12:43

Близько 62,89% військовослужбовців хотіли б після демобілізації зайнятися власною справою

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

За результатами дослідження Українського ветеранського фонду близько 62,89% військовослужбовців хотіли б після демобілізації зайнятися власною справою, підприємництвом, а близько 11,03% зазначають, що вже мають власну справу. Близько половини (50,14%) опитаних ветеранів, які зараз не несуть службу в Силах оборони України, також мають бажання розвивати власну справу, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Історичний рекорд: українці відкрили найбільшу кількість ФОПів на другий рік війни".

Як зазначається, народні депутати України - члени Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вважають, що підприємництво дає ветерану вкрай важливе для них відчуття свободи та самореалізації, водночас поняття "ветеранське підприємництво" потребує чіткого унормування та законодавчого визначення.

Так, 26 січня 2024 року під головуванням голови підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолія Остапенка відбулося засідання "круглого столу" Комітету на тему: "Ветеранський бізнес як один з аспектів адаптації до мирного життя: виклики сьогодення та перспективи їх вирішення".

Зокрема, учасники заходу обговорили ідею та положення проєкту Закону про ветеранське підприємництво №10258 (очікує розгляду Комітету), висловили свої побажання та зауваження до нього, обмінялися думками щодо законодавчого врегулювання системи стимулів та заохочень у сфері ветеранського підприємництва, презентували дієві інструменти для розвитку та створення ветеранами власної справи.

Заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна нагадала, що вже майже рік діє програма грантів для створення або розвитку ветеранського бізнесу, яка дає можливість ветерану, їх дружинам/чоловікам отримати до 1 мільйона гривень на власну справу. "Заявка на грант подається дуже легко – через Дію. До заявки додається бізнес-план. Ощадбанк отримує ці документи, перевіряє ділову репутацію заявника. Після цього проводиться співбесіда в регіональному центрі зайнятості (онлайн). Після прийняття рішення про надання гранту та підписання договору, кошти перераховуються ветерану на заздалегідь відкритий банківський рахунок, – розповіла пані Бережна. – Тобто для самого ветерана алгоритм отримання гранту складається всього з 3 кроків – подача заяви та бізнес-плану, співбесіда, отримання коштів/початок проєкту. Мінекономіки очікує, що у 2024 році буде видано 1,3 тисячі відповідних грантів на загальну суму 500 млн гривень. Більш динамічними темпами програма буде розвиватися в міру повернення захисників та захисниць з фронту до цивільного життя".

Наразі серед переможців програми популярні такі види діяльності як торгівля; ремонт автотранспорту; переробна промисловість; розвиток закладів харчування (кав’ярень, пекарень) тощо. По допомогу щодо підготовки бізнес-плану та раціонального витрачання грантових коштів ветеран може звернутися до партнерів Міністерства: програма реінтеграції ветеранів IREX, Київська школа економіки; ГО "Простір можливостей"; Асоціація підприємців ветеранів АТО. Державники упевнені, що розвиток ветеранського підприємництва сприятиме економічному розвитку держави.

Учасники засідання звернули увагу на необхідність консолідувати інформацію про проєкти, що сприяють економічній незалежності ветерана (зокрема, на місцях); про можливості отримання компенсації за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю; про навчальні центри, де громадяни (зокрема, звільнені зі служби) можуть пройти перекваліфікацію тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати