19 березня 2020, 16:13

Бізнес закликає не закривати ветклініки та спецаптеки

Європейська Бізнес Асоціація

В Україні посилюють обмежувальні заходи через коронавірус. Так, до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню Covid-19, в рамках якого, зокрема, призупинено роботу закладів торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес пропонує розглянути можливість не застосовувати санкції за порушення сплати ПДА, - ЄБА".

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

"Безумовно, бізнес розуміє важливість таких жорстких запобіжних заходів у даній ситуації. Водночас не можна не згадати про вплив таких обмежень на домашніх тварин. За орієнтовними підрахунками, у кожного третього українця є домашні улюбленці, тому наслідки можуть торкнутися більше 10 млн тварин.

У продуктових магазинах, які продовжують свою роботу, асортимент кормів доволі обмежений, а спеціалізовані корми для підтримки здоров’я тварин - взагалі відсутні. Наприклад, домашні тварини зі специфічними захворюваннями (діабет, ниркова недостатність, післяопераційні стани тощо) потребують дієтичного харчування, без якого стан здоров’я тварин погіршується, а ризик смертності збільшується. Крім цього, домашні тварини, особливо собаки, потребують планової вакцинації від інфекційних хвороб типу сказу, чуми, лептоспірозу, гепатиту та інших", - зазначили в ЄБА.

Так, експерти Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що непродовольчі магазини, що спеціалізуються на торгівлі кормами для тварин, ветеринарні аптеки і ветеринарні клініки мають бути включені до переліку важливих об'єктів, які повинні залишатися відкритими впродовж карантину. "Просимо надати відповідне роз’яснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і органами місцевого самоврядування щодо реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. №211" №215 від 16 березня 2020 р.", - заявили в Асоціації.

"Подібно до того, як продовольчі магазини та лікарні підтримують необхідне забезпечення товарами першої необхідності та медичним доглядом за людьми, підприємства, які надають товари або послуги з догляду за домашніми тваринами, повинні продовжувати роботу, щоб забезпечити безперервний догляд за тваринами. Звичайно, онлайн-торгівля зможе частково задовольнити потреби власників домашніх тварин, проте варто розуміти, що не у всіх до неї є доступ. Особливо складною є ситуація в регіонах та маленьких містах і селах. Тому ми сподіваємося, що робота таких закладів буде відновлена і власники домашніх тварин зможуть забезпечити належний догляд за своїми улюбленцями", - розповів координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Кирилюк.

Нагадаємо, бізнес закликає розблокувати реєстрацію дезінфекційних засобів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати