25 жовтня 2022, 12:10

Бізнес просить дозволити бронювання без мобілізаційних завдань – законопроєкт №7687 вирішує це питання

Європейська Бізнес Асоціація

Ще 20 вересня Верховною Радою України було прийнято за основу зі скороченням строку підготовки урядовий проєкт закону №7687, яким пропонується внести дві ключові позиції, необхідні для організації прозорої та зрозумілої процедури бронювання військовозобов’язаних:

  • дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення;
  • надати повноваження Уряду розробити новий порядок бронювання, який має включати критерії віднесення підприємств до критичних.

Ці дві взаємопов’язані норми є надзвичайно важливими для нормального функціонування економіки у період воєнного стану, адже чи не головними умовами роботи бізнесу  є передбачуваність та можливість планування діяльності.  Водночас наразі потенційна втрата ключового персоналу є одним чи із не найбільших викликів – як для бізнесу, так і для економіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Останнім часом ми досить часто починаємо чути інформацію від бізнесу про вкрай великий відсоток мобілізації – у 10%, 17%, а часом і більше працівників. І часом це є вкрай важливі для продовження роботи працівники, як-то керівники виробництв, тощо. Очевидно, що в таких умовах вкрай важко працювати бізнесу, на додачу до інших ризиків. Безумовно, ми розуміємо, що мобілізація – це частина роботи, яка має виконуватись в країні, яка знаходиться у війні, але до усіх питань варто підходити свідомо, зважено та стратегічно, розуміючи усі ризики. Адже як у державі є критичні люди, без яких робота по певних напрямках майже неможлива, так і у бізнесі», - наголосила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Нагадаємо, що в рамках чинної системи бронювань обов’язковою умовою є виконання мобілізаційних завдань. У той же час, як зазначають представники бізнесу, отримати такі завдання практично неможливо, оскільки на рівні місцевої влади їх або взагалі не напрацювали або напрацювали у дуже невеликій кількості. Тому подальша стабільна робота економіки опинилася у заручниках неможливості норм закону, які неможливо виконати.

Станом на сьогодні залишилося приблизно 4 тижні до завершення чинних бронювань і подальші затримки у прийнятті законопроєкту можуть завдати суттєвої шкоди економіці, ставлять під загрозу належне забезпечення та проведення осінньої посівної кампанії.

Варто зазначити, що прийняття законопроєкту №7687 це лише перший крок до вирішення проблеми, оскільки лише після цього у Кабміну з’явиться можливість розробити  та прийняти необхідні підзаконні акти, що, за чинної процедури, займе ще мінімум місяць.

Тому Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів України не відкладати це питання і зробити цей перший, але такий важливий крок для вирішення проблеми з бронюванням критичного персоналу. Бізнес закликає прийняти законопроєкт №7687. Водночас, вже зараз подовжити ще на 2 місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати