14 липня 2021, 18:13

Бізнес підтримує оновлення законодавства у сфері приватизації

ЕВА

Вже сьогодні, 14 липня, Комітет ВРУ з питань економічного розвитку планує розглянути законопроєкт №4572, яким пропонується оновити редакцію Закону України «Про Фонд державного майна України» та внести зміни до низки кодексів в контексті приватизації та оренди державного і комунального майна. І вже завтра законопроєкт виноситиметься на голосування у Верховній Раді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес занепокоєний пропозиціями надати АМКУ занадто широкі та невластиві повноваження, - ЕВА"

Експерти Європейської Бізнес Асоціації концептуально підтримують зміни, запропоновані цим законопроєктом, та переконані, що пожвавлення процесів приватизації може стати гарним стимулом для розвитку різних індустрій та відродження державних підприємств. Водночас ще раніше експерти Асоціації звертали увагу на необхідність доопрацювання окремих норм цього законопроєкту.

Нагадаємо, що пропозиції експертів Асоціації стосуються наступних положень:

· Удосконалення процедури пролонгації договорів оренди держмайна;

· Удосконалення процедури виконання будівельних робіт на об’єктах оренди (зокрема, здійснення їх невід’ємних поліпшень) з метою інвестування у розвиток державної інфраструктури;

· Посилення гарантій захисту прав та законних інтересів інвесторів, які вклали власні інвестиції у розвиток державної інфраструктури;

· Удосконалення процедури приватизації об’єктів інфраструктури вітчизняних морських портів;

· Удосконалення процедури приватизації орендованого майна (в тому числі, процедури використання діючим орендарем свого переважного права в процесі такої приватизації).

Ще раніше експерти Асоціації надсилали свої пропозиції керівництву Фонду держмайна та профільним комітетам ВРУ, втім ми вимушені констатувати, що не всі з них були взяти до уваги. Ми сподіваємося, що народні депутати підтримають зміни, спрямовані на реформування та удосконалення процесів приватизації та оренди державного майна. Зі свого боку, експерти Асоціації готові долучатися до подальшого доопрацювання законопроєкту для врахування зауважень від практиків – представників бізнесу. Без запропонованих Асоціацією змін, на нашу думку, не вдасться досягнути очікуваних позитивних змін.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати