16 січня 2020, 15:51

Бізнес не підтримує нові часові обмеження руху вантажівок, - ЄБА

Європейська Бізнес Асоціація

Бізнес не підтримує нові часові обмеження руху вантажівок. Більше того, розширення діапазону заборони руху вантажних автівок не дасть бажаного ефекту, як-то зменшення негативного впливу на довкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чим загрожує виведення медичних виробів з-під дії закону про публічні закупівлі?".

Таку думку висловили експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, коментуючи законопроєкт №2296, який був зареєстрований у ВРУ 21 жовтня 2019 р. та прийнятий за основу.

Так, законопроєктом пропонується заборонити рух вантажівок з 6 до 11 години та з 17 до 21 години у містах, чисельність яких перевищує 250 тис. осіб. Нові правила стосуються вантажних автомобілів, маса яких перевищує 8 т.

"Компанії-члени Асоціації усіляко підтримують екологічні ініціативи органів влади, проте зауважують, що дані зміни навряд чи матимуть позитивний вплив на екологію. Для того, щоб забезпечити доставку вантажів для підприємств та населення з урахуванням нових вимог, необхідно буде замінити один 20-тонний автомобіль на три-чотири автомобілі меншої тоннажності, що призведе до збільшення не лише кількості транспортних засобів, а й обсягів шкідливих викидів.

Зменшення кількості робіт, що виконуються в межах стандартного робочого дня, змусить внести зміни до графіків роботи не тільки логістичних компаній, а й виробників товарів, дистриб’юторів, торгівельних мереж. До того ж це може призвести до затримок та подовження строків доставки вантажів та здорожчання вартості транспортних послуг", - зазначили в ЄБА.

Як зазначається, компанії-члени Асоціації звертаються з проханням до народних депутатів не підтримувати поточну редакцію законопроєкту, а доопрацювати його з урахуванням коментарів та пропозицій від бізнесу. Зокрема, експерти Асоціації пропонують:

  • ввести обмеження на рух великогабаритного вантажного автотранспорту лише у вихідні та святкові дні, а також тільки в центральній частині міста;
  • дозволити в'їзд до міст без обмежень по часу вантажним транспортним засобам стандартів Euro 4, Euro 5 та Euro 6;
  • дозволити в'їзд вантажного автотранспорту до промислових зон міста без обмежень;
  • створити належну інфраструктуру об’їзних доріг та облаштувати стоянки для вантажного транспорту.

Нагадаємо, бізнес висловився щодо проекту Закону №1210 стосовно змін до ПК України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати