05 травня 2021, 19:06

Бельгійський фермер помилково змінив кордон із Францією, розширивши територію своєї країни

Кордон між Бельгією та Францією простягається на 620 кілометрів (390 миль), і кам’яні маркери, що визначають його, існують більше 200 років. Однак один із рубіжних каменів, закладений ще у 1819 році, нещодавно був помічений не на своєму місці, чим розширив територію Бельгії на 1000 квадратних метрів. Про це повідомляє веб-сайт CNN.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Дівчинка-катастрофа» Зої Рот продала свій мем за $500 тисяч»

Вважається, що фермер з бельгійського містечка Ерквеліни переніс один зі каменів на своїй землі в більш зручне місце, не передбачаючи виникнення потенціального дипломатичного інциденту. Переміщення кордону на полі фермера призвело до випадкового «захоплення» землі, близько 1000 квадратних метрів.

«Ми точно знаємо, де раніше був камінь – безпосередньо біля дерева», – сказав мер Еркелінн (Бельгія) Девід Лаво. «У 2019 році, під час 200-річчя, усі прикордонні камені були геолокалізовані дуже точно». Такі камені були розміщені там у 1819 році після поразки Наполеона, і на їхній поверхні зазначено відповідний рік.

Лаво додав: «Це питання має бути вирішено, ми збираємось знайти людину, яка перенесла камінь, щоб ми могли уникнути будь-яких неприємностей». Мер Бельгії наголосив, що місцева влада по обидва боки кордону прагне вирішити ситуацію швидко і дружно. «Ми збираємось повернути кордон туди, куди йому належить. Ми не мали на меті зробити Бельгію більшою, а Францію меншою!».

Орелі Велонек, мер французького містечка Бузіньї-сюр-Рок, територію якого було зменшено, прокоментував ситуацію: «Наші країни добре ладнають між собою, тому на даний момент особливих занепокоєнь не було. Я цілком довіряю своєму бельгійському колезі. Ми попросили фермера перенести камінь назад. І тільки, якщо він не буде співпрацювати, тоді до цієї справи долучиться Міністерство закордонних справ».

Два міста лежать приблизно посередині на франко-бельгійському кордоні. Еркелліни –валлонський муніципалітет, де проживає трохи менше 10 тис. жителів, а Бузіньї-сюр-Рок – комуна у французькому департаменті Норд з населенням близько 400 осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати