Бюро економічної безпеки затвердило концепцію розбудови власної IT-інфраструктури, із використанням якої відбуватиметься аналіз ризиків у всіх галузях економіки України, та перейшло до етапу її створення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
Наразі триває процес підключення до мережі Національної системи конфіденційного зв’язку (НСКЗ), що дозволить БЕБ отримати доступ до баз даних органів державної влади. Наступними кроками стануть побудова БЕБ власного дата-центру та аналітичного продукту, завдяки якому, відповідно до ризик-орієнтованої моделі, здійснюватиметься аналіз стану національної економіки.
“Процеси розбудови власної IT-інфраструктури та підключення до баз даних йдуть паралельно. Триває процедура підписання міжвідомчих угод про обмін інформацією, деякі угоди вже підписані. Ми визначилися із концепцією власного аналітичного продукту, опрацювали та склали перелік необхідного технічного обладнання, програмного забезпечення, прорахували кошторис та активно шукаємо фінансування. На першому етапі для розбудови аналітичного блоку БЕБ необхідно близько 1 млрд грн”, - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.
Для мінімізації зловживань в БЕБ розроблено модель, відповідно до якої буде створено трирівневий доступ до баз даних - в залежності від посади працівника Бюро та інформації, яка в них міститься:
-
перший рівень доступу - інформація з загальнодоступних інтернет-джерел та реєстрів Міністерства юстиції України;
-
другий рівень доступу - бази даних органів влади, до яких триває підключення БЕБ;
-
третій рівень доступу - це деталізовані дані про організаторів та учасників злочинних угруповань, дані, отримані від органів іноземних держав, дані, здобуті під час проведення негласних слідчо-розшукових дій, досудового розслідування тощо.
Для комплексної протидії кримінальним проявам в економіці аналітичні підрозділи БЕБ використовуватимуть модель трирівневого аналізу:
-
стратегічний аналіз - спрямований на вивчення наявних ризиків в економіці та механізмів їх подолання, зокрема завдяки зміні нормативно-правової бази;
-
оперативний аналіз - виявляє ризики та кримінальні прояви у регіонах країни та галузях економіки;
-
тактичний аналіз - забезпечує підготовку висновків для розслідування конкретного кримінального провадження та припинення конкретних правопорушень.