17 червня 2022, 14:08

Батьки-військовослужбовці матимуть однакові права на догляд за дитиною

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо рівних можливостей матері і батька, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий період та воєнний» (№7464).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують позбавляти громадянства України за державну зраду"

У травні 2021 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною» № 1401-IX. Проте норми цього закону не розповсюджуються на військових. 

У пояснювальній записці йдеться про те, що хоча національне законодавство декларує рівні права для жінок та чоловіків у всіх сферах суспільного життя, але при реалізації своїх прав громадяни зіштовхуються із системною нерівністю. З іншого боку, у чинному законодавстві залишилися норми, які закріплюють та посилюють гендерний дисбаланс і на основі яких сформувалася негативна правозастосовча практика. Мова йде про положення Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Відповідно до ч. 19 ст. 10-1 цього закону забороняється військовослужбовцям-чоловікам використовувати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-ох років: в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію; в особливий період під час дії воєнного стану. У мирний час таким правом можуть скористатися лише чоловіки, які виховують дитину самостійно (ч. 5 ст. 11 цього ж закону). Автори законопроєкту вважаєть, що у такому разі військовослужбовці-чоловіки повинні обирати між вихованням дитини та військовою кар’єрою, водночас військовослужбовці-жінки не постають перед таким вибором, адже мають можливість скористатися декретною відпусткою.

Тож цим законопроєктом пропонується усунути описані законодавчі прогалини, зокрема, надати можливість отримувати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини і  військовослужбовцям.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати