14 червня 2022, 14:14

Раді пропонують позбавляти громадянства України за державну зраду

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт № 7452 про внесення змін до статті 111 Кримінального кодексу України щодо позбавлення громадянства України за державну зраду.

Читайте також: "Нардепам пропонують легалізувати канабіс для медичних цілей"

Проєктом Закону пропонується встановити, що діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинених в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна та позбавленням винних осіб громадянства України.

При цьому надається визначення терміну «позбавленням громадянства України», а саме припинення правового зв’язку між фізичною особою і державою Україна, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов’язках відповідно до підстав та порядку передбачених Законом України «Про громадянство України».

Винна особа буде позбавлена громадянства у разі вчинення злочину проти держави і набрання законної сили обвинувальним вироком.

Окрім того, пунктом другим Прикінцевих положень законопроєкту, приводяться у відповідність до вимог частини другої статті 111 Кримінального кодексу України, положення статей 2, 17 та 19 Закону України «Про громадянство України», якими визначаються підстави для припинення таабо втрати громадянства України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати