24 травня 2021, 11:46

Банки переглянуть внутрішні процеси з управління реструктуризованими активами

Пресслужба НБУ

Банки мають здійснити перегляд внутрішніх процесів з управління реструктуризованими активами та визначення розміру кредитного ризику за ними згідно з положеннями Закону України № 1381-ІХ від 13 квітня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ продовжив банкам строк для подання фінзвітності за міжнародними стандартами"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Відповідні вимоги передбачено постановами Правління Національного банку України від 19 травня 2021 року № 41 та 42 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", які набирають чинності з 22 травня 2021 року. 

Так, запроваджені постановою № 42 норми надають право банку:

  • не визнавати дефолт боржника за кредитами, за якими сформований резерв на 50% і більше відсотків унаслідок обов’язкової реструктуризації боргу, здійсненої відповідно до Закону України № 1381-ІX;
  • не враховувати під час визначення прийнятності застави обмеження щодо звернення банком стягнення/реалізації застави, встановлені цим законом; 
  • не застосовувати під час урахування вартості застави за непрацюючими активами понижуючі коефіцієнти до вартості застави, звернення стягнення/реалізацію якої ним обмежено. 

Водночас постановою № 41 удосконалено механізм розрахунку вартості очікуваних грошових потоків із використанням ринкової ставки дисконту для визначення варіанта врегулювання проблемної заборгованості. 

Зазначений механізм розрахунку відповідає актуальним міжнародним практикам з управління проблемними активами. Його запровадження прискорить досягнення банками цільових показників їх стратегій щодо скорочення рівня та обсягу таких активів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати