05 квітня 2024, 12:31

АРМА звернулася до президента та Верховної Ради щодо розблокування управління корправами

АРМА

АРМА вкотре звернулася до Президента України та Верховної Ради України щодо розблокування управління корправами та визначення законопроєкту невідкладним. Про це повідомили в АРМА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АРМА і "Укрнафта" звернулися до РНБО щодо ситуації з видобутку вуглеводнів на Сахалінському родовищі".

Як зазначається, прийняття законопроєкту №10069 дозволить розблокувати можливість АРМА забезпечувати надходження в бюджет від управління арештованими корпоративними правами резидентів російської федерації.

До цього часу за законом про АРМА, управителі корпоративних прав зобов’язані погоджувати свої дії із власниками даних активів, в тому числі резидентами рф. Для прикладу, в управління АРМА у 2020 році передано 16650 простих іменних акцій ПрАТ “Газтранзит” з іноземними інвестиціями. За результатами конкурсного відбору було обрано управителя та укладено договір з АТ “Укртрансгаз” власником якого є НАК Нафтогаз України.

Після укладення договору АТ “Укртрансгаз” пройшов та виграв декілька судових справ порушених власником арештованих корправ (АТ “Голдмен”).

"Але виграш у суді не надав фактичного результату внаслідок законодавчої норми за якою АТ “Укртрансгаз” повинно погоджувати свої дії із власниками корправ, що виключає можливість проведення загальних зборів, розподілу дивідендів і відтак отримання надходжень до держбюджету. Для досягнення кворуму на загальних зборах акціонерів АТ "Газтранзит", крім акціонера НАК "Нафтогаз України", необхідна гарантована участь одного з акціонерів АТ "Укртрансгаз" (як управитель акціями АТ "Голдмен") або АТ "Турусгаз"– ідеться в повідомленні.

31.12.2020 у представника АТ "Турусгаз" закінчився строк довіреності на представлення інтересів акціонера. В АРМА розповіли, що для отримання довіреності представник турецької компанії зобов’язаний персонально з’явитися в АТ "Райффайзен Банк" (Україна), в якому відкрито рахунок в цінних паперах, з відповідними документами та пройти процедуру ідентифікації. На період військової агресії росії представник АТ "Турусгаз" відмовляється приїжджати до України.

Крім цього, в межах фінансового моніторингу АТ "Турусгаз" повинно надати в банк документи щодо детального розкриття структури власності 4 компанії із зазначенням кінцевих бенефіціарних власників. Власником 45% акцій АТ "Турусгаз" є ПАТ "Газпром", турецькій державній компанії "Боташ А.Ш." належить 35% акцій та турецькій приватній компанії"Гама Ендустрі" ‒ 20% акцій. Таким чином, ПАТ "Газпром" опосередковано, вказали в АРМА, належать 8,8% акцій АТ "Газтранзит". Його представники в органах управління АТ "Газтранзит" та відносини контролю відсутні.

"Зважаючи, що ПАТ "Газпром" володіє більш ніж 25% акцій АТ "Турусгаз", турецький акціонер не може пройти процедуру фінансового моніторингу на території України. З урахуванням означеного в період 2022–2023 років загальні збори акціонерів органами управління не проводились і ця проблема може бути вирішена лише законодавчо", – заявили в АРМА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати