АРМА вкотре звернулася до Президента України та Верховної Ради України щодо розблокування управління корправами та визначення законопроєкту невідкладним. Про це повідомили в АРМА.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АРМА і "Укрнафта" звернулися до РНБО щодо ситуації з видобутку вуглеводнів на Сахалінському родовищі".
Як зазначається, прийняття законопроєкту №10069 дозволить розблокувати можливість АРМА забезпечувати надходження в бюджет від управління арештованими корпоративними правами резидентів російської федерації.
До цього часу за законом про АРМА, управителі корпоративних прав зобов’язані погоджувати свої дії із власниками даних активів, в тому числі резидентами рф. Для прикладу, в управління АРМА у 2020 році передано 16650 простих іменних акцій ПрАТ “Газтранзит” з іноземними інвестиціями. За результатами конкурсного відбору було обрано управителя та укладено договір з АТ “Укртрансгаз” власником якого є НАК Нафтогаз України.
Після укладення договору АТ “Укртрансгаз” пройшов та виграв декілька судових справ порушених власником арештованих корправ (АТ “Голдмен”).
"Але виграш у суді не надав фактичного результату внаслідок законодавчої норми за якою АТ “Укртрансгаз” повинно погоджувати свої дії із власниками корправ, що виключає можливість проведення загальних зборів, розподілу дивідендів і відтак отримання надходжень до держбюджету. Для досягнення кворуму на загальних зборах акціонерів АТ "Газтранзит", крім акціонера НАК "Нафтогаз України", необхідна гарантована участь одного з акціонерів АТ "Укртрансгаз" (як управитель акціями АТ "Голдмен") або АТ "Турусгаз", – ідеться в повідомленні.
31.12.2020 у представника АТ "Турусгаз" закінчився строк довіреності на представлення інтересів акціонера. В АРМА розповіли, що для отримання довіреності представник турецької компанії зобов’язаний персонально з’явитися в АТ "Райффайзен Банк" (Україна), в якому відкрито рахунок в цінних паперах, з відповідними документами та пройти процедуру ідентифікації. На період військової агресії росії представник АТ "Турусгаз" відмовляється приїжджати до України.
Крім цього, в межах фінансового моніторингу АТ "Турусгаз" повинно надати в банк документи щодо детального розкриття структури власності 4 компанії із зазначенням кінцевих бенефіціарних власників. Власником 45% акцій АТ "Турусгаз" є ПАТ "Газпром", турецькій державній компанії "Боташ А.Ш." належить 35% акцій та турецькій приватній компанії"Гама Ендустрі" ‒ 20% акцій. Таким чином, ПАТ "Газпром" опосередковано, вказали в АРМА, належать 8,8% акцій АТ "Газтранзит". Його представники в органах управління АТ "Газтранзит" та відносини контролю відсутні.
"Зважаючи, що ПАТ "Газпром" володіє більш ніж 25% акцій АТ "Турусгаз", турецький акціонер не може пройти процедуру фінансового моніторингу на території України. З урахуванням означеного в період 2022–2023 років загальні збори акціонерів органами управління не проводились і ця проблема може бути вирішена лише законодавчо", – заявили в АРМА.