Агентство з розшуку та менеджменту активів розпочало конкурси з відбору управителів арештованими активами за новими та прозорими правилами. Про це повідомили в АРМА.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Управління арештованими корправами: бліцінтерв’ю з головою АРМА Оленою Думою".
В АРМА повідомили, що управління арештованими активами за старими процедурами та у "ручному режимі" не було прозорим та не приносило належних доходів бюджету країни. За наявності тисяч переданих до АРМА арештованих активів Агентство станом на сьогодні має лише 27 чинних договорів з управління.
"Ще під час конкурсу на посаду голови АРМА я заявляла про свою мотивацію докорінно змінити становище з управлінням арештованими активами. Я не допущу такої ситуації, оскільки всі активи повинні знайти управителя, – прокоментувала голова АРМА Олена Дума. – Згідно з Публічним звітом за 2022 рік, Агентство оголосило про 156 конкурсних відборів управителів, але обрало лише 19 переможців. Водночас за весь 2022 рік укладено лише 12 договорів оцінки з суб’єктами оціночної діяльності. Це свідчить про неефективність відборів управителів з 2017 по 2023 роки загалом та, як наслідок, низький рівень доходів у бюджет. Таку практику нині завершену. Відтепер з тисяч отриманих в управління активів держава отримає тисячу договорів управління".
Як зазначається, до нормативного врегулювання відбору управителів за прозорими правилами АРМА здійснило контрольні перевірки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 351 та встановило факти неналежного управління активами. Крім цього, Агентство провело внутрішній аудит, за результатом якого конкурси, проведені з порушеннями, на підставі висновків аудиту скасовано. Старт прозорих конкурсів за європейськими правилами гарантовано сприятиме укладанню більшої кількості договорів управління.
В АРМА нагадали, що ключова мета таких конкурсів – відбір професійних та компетентних управителів, які збережуть економічну вартість активів, арештованих в межах кримінальних проваджень, та забезпечать стабільні надходження до державного бюджету від управління ними.