10 березня 2023, 11:44

Ario Law Firm посилює практику банкрутства та реструктуризації новим радником

Ario Law Firm

До команди Ario Law Firm долучився адвокат Павло Богомазов. Він, в якості радника, приєднався до практики банкрутства та реструктуризації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Павло має багаторічний досвід та глибоку експертизу у сфері відновлення платоспроможності. До роботи в Ario Law Firm Павло очолював власне адвокатське об’єднання, займався політичними проектами – зокрема керував юридичною діяльністю політичної партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі», був керівником кількох громадських організацій і брав участь у молодіжних програмах НАТО в Україні та Бельгії, займався законотворчою діяльністю як помічник-консультант народного депутата. Павло має великий досвід та глибоку експертизу у сфері банкрутства, адже понад 5 років займався відновленням платоспроможності підприємств по всій Україні.

"Ринок банкрутства в Україні сьогодні, м’яко кажучи, напівживий. Проте ми продовжуємо «пливти проти течії» та намагаємося знайти перспективи та можливості навіть в умовах найгострішої кризи", - заявив Олексій Воронько, керуючий партнер, керівник практики банкрутства та реструктуризації Ario Law Firm. "І в цьому наша ідеологія та бачення розвитку бізнесу з Павлом повністю співпадають - ми "в одному човні".

За словами Олексія Воронька, навіть попри важку ситуацію, спричинену агресією Росії, банкрутство залишається невіддільною частиною ринкової економіки. Ario Law Firm є однією з провідних компаній в Україні у цій сфері, тому ми продовжуємо працювати та надавати якісні послуги для наших клієнтів. "Саме тому навіть в такі надскладні часи в нас є запити та якісні проекти, які потребують прогресивних ідей та глибоких знань. На моє переконання, Павло з його досвідом гармонійно увійде і в нашу команду, і в ці проєкти", - підкреслив Олексій Воронько.

334534742_233323595784255_2507949805754023582_n Бліц-інтерв’ю з новим радником Ario Law Firm Павлом Богомазовим 

Про Ario Law Firm та мотивацію долучитися до команди 

З партнерським складом Ario знайомі вже досить давно. По-перше, наші професійні шляхи перетинались у різних проектах. По-друге, враховуючи репутацію цієї команди як одних з лідерів ринку відновлення платоспроможності, я неодноразово радився з ними по власних кейсах.  

Чому вирішив долучитися до команди? Думаю, тому, що дивимось в одному напрямку. Відверто кажучи, переговори про співпрацю ми вели і раніше. І ось «цей день настав». Цього року ми вирішили попрацювати разом.  

Про «воєнний» ринок банкрутства та його перспективні напрямки 

Безперечно, справ стало менше. Але не тільки в сфері відновлення неплатоспроможності, а й загалом по юридичному ринку. Якщо бізнес-активінсть у центральних та західних регіонах країни почала відновлюватись десь всередині 2022 року, то території, що знаходяться ближче до фронту,  «не оговталися».  

Разом з тим, якщо говорити саме про ринок неплатоспроможності, то тут слід відзначити «новий-старий» напрямок, який, на мій погляд, значно активізувався останнім часом. Враховуючи низький рівень кредитування бізнесу та населення, невеликі обєми інвестицій в нові проекти, завмирання ринку нерухомості, українські банки згадали про старі проблемні кредити (ледь не початку нульових) і тепер намагаються зосередитися на стягненні заставного майна саме за ними. Відтак почала поступово набирати обертів практика щодо фраудаторних договорів, визнання удаваними правочинів. Вважаю, що деякий час і після перемоги, поки не відбудеться реального зростання економіки, цей напрямок роботи буде активним. 

Про плани в Ario Law Firm 

Супровід існуючих клієнтів та пошук нових.  

Як я вже зазначав, шукати є де. І це першою чергою фінансові установи, які намагаються очистити свої кредитні портфелі від старих NPL. Але потенційні клієнти – це не тільки банки, а й боржники та інші особи,  які, свого часу на аукціоні придбали якесь заставне майно, вклали в удосконалення цього майна кошти, а банк наразі намагається скасувати аукціон та повернути актив. І таким особам також необхідно пропонувати якийсь юридичний рецепт того, як знайти з банком спільну мову, як залишити за собою актив з мінімальним витратами. 

Тобто наша задача – знайти консенсус. Це той же самий арбітраж, посередництво. З недержавними банками – це мирові угоди, викуп кредиторської заборгованості. З державними, на жаль, набагато складніше. Але й тут треба вести діалог, щоб вони розвивали практику продажу проблемних активів 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати