24 липня 2015, 13:34

АП та ДФС розробили план спрощення податкової звітності – Ложкін

Прес-служба Президента України

Адміністрація Президента та Державна фіскальна служба готують низку законопроектів щодо спрощення адміністрування податків і зборів, вони будуть внесені на розгляд парламенту восени. Про це на засіданні Національної ради реформ повідомив Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін, інформує прес-служба Глави Держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Податкова реформа – це те, що може бути схвалене парламентом до 1 жовтня, якщо на цьому сфокусуватися. Це не потребує ні грошей, ні будь-яких інших ресурсів. Я думаю, всі фракції коаліції мають бути в цьому зацікавлені», – зазначив Борис Ложкін.

За його словами, необхідно значно скоротити обсяг інформації, що повинна надаватися у податковій звітності. Мова йде про сворення єдиної форми уніфікованої податкової звітності з податку на прибуток підприємств замість існуючих 5 форм за видами діяльності. Кількість додатків до декларації пропонується скоротити з 14 до щонайменше 9. Відповідний проект наразі розробляється Державною Фіскальною Службою.

«Український бізнес, якому зараз і так не солодко, забагато часу витрачає на те, щоб звітувати перед державою. Так, згідно з рейтингом Doing Business, в Україні на підготовку звітності компанія витрачає в середньому 350 годин на рік. Для порівняння — в Об’єднаних Арабських Еміратах, які є лідером з цього показника, він складає 12 годин», – відзначив Борис Ложкін.

Наступним кроком, за словами глави АПУ, повинне стати об’єднання ПДФО, ЄСВ та військового збору в єдиний податок на заробітну плату. Також буде запропоновано запровадити єдину річну декларацію зі сплати єдиного податку та ЄСВ й спрощення процедур її подання, зокрема відмовитись від подвійного підтвердження подання декларації та застосування штрафів у разі подання уточненної інформації. Відповідні законопроекти повинні бути розроблені та внесені до парламенту до 1 жовтня та запрацювати на практиці з січня 2016 року.

Результатом, за словами Бориса Ложкіна, повинно стати скорочення часу на адміністрування податків і зборів з 350 до 100 годин на рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати