07 лютого 2020, 16:54

АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури розробити методику розрахунку портових зборів

Прес-служба АМКУ
Антимонопольний комітет України зобов’язав Міністерство інфраструктури упродовж чотирьох місяців розробити та затвердити методику розрахунку ставок портових зборів.

Читайте також: "Держгеокадастр відкрив новий е-сервіс для інженерів-землевпорядників".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Комітет 6 лютого 2020 року прийняв рішення, яким визнав дії Міністерства інфраструктури України зі встановлення розмірів ставок портових зборів та знижок до них за відсутності затвердженої Методики розрахунку таких зборів порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу влади, які можуть призвести до спотворення конкуренції", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що АМКУ зайнявся дослідженням питання встановлення міністерством ставок портових зборів та знижок до них за заявою ТОВ «СП «Нібулон». Як з'ясувалося, ці збори були затверджені за відсутності методики та без відповідного економічного обґрунтування.

У АМКУ нагадали, що за законом розміри портових зборів – корабельного, причального, канального та інших – мають встановлюватись для кожного морського порту відповідно до затвердженої методики, а кошти від цих зборів спрямовуються виключно за цільовим призначенням – для фінансування утримання відповідних споруд.

Від розміру портових зборів значною мірою залежить економічна привабливість морських портів та послуг стивідорних компаній: високі ставки за інших рівних умов знижують конкурентоспроможність портових операторів.

Згідно з рішенням Комітету, Міністерство інфраструктури зобов'язане "розробити та затвердити прозору і недискримінаційну методику розрахунку розмірів ставок портових зборів" протягом чотирьох місяців.

Нагадаємо, НАБУ викрило голову районного суду на отриманні неправомірної вигоди.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати