13 листопада 2021, 12:21

АМКУ рекомендував Укравтодору усунути дискримінаційні вимоги щодо банківської гарантії

Пресслужба АМКУ

11 листопада Антимонопольний комітет надав Державному агентству автомобільних доріг України (Укравтодор) та його регіональним підрозділам обов’язкові для розгляду рекомендації, що стосуються необхідності усунення дискримінаційних вимог у тендерній документації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Mastercard та Visa зменшать міжбанківську комісію (інтерчейндж)"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

До АМКУ надійшли звернення Асоціації Українських банків та Ради Бізнес-омбудсмена щодо дій регіональних підрозділів Укравтодору, які встановлювали дискримінаційні вимоги до учасників закупівель послуг з ремонту доріг.

Комітет встановив, що у деяких областях в тендерній документації Укравтодору міститься обов’язкова вимога для учасників процедури – підтверджувати фінансове забезпечення тендерної пропозиції електронною банківською гарантією, наданою виключно одним із системно важливих банків.

Нагадаємо, перелік системно важливих банків затверджується Рішенням Правління Національного банку України раз на рік. Станом на зараз у цьому переліку зазначено 13 банківських установ. В той ж час, згідно з даними офіційного сайту НБУ,  зараз 71 банківська установа має ліцензію і відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» може надавати банківські гарантії.

Також законодавством України передбачено, що гарантія, як забезпечення тендерної пропозиції, може бути надана не лише банками, а й іншими фінансовими установами та страховими компаніями.

Комітет вважає, що вимога про надання банківської гарантії виключно банком з переліку системно важливих, є дискримінаційною і такою, що надає переваги певній групі субʼєктів господарювання.

Для запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції, Комітет надав регіональним підрозділам Укравтодору рекомендації не допускати встановлення в тендерній документації  вимог до забезпечення тендерної пропозиції у формі гарантії, що обмежують учасникам процедури вибір суб’єкта господарювання, який може надати гарантію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати