29 грудня 2021, 18:55

АМКУ дозволив ТОВ «Дженерал Комерс» придбати завод «Більшовик»

Пресслужба АМКУ

Розглянувши повторну заяву про концентрацію подану ТОВ «Дженерал Комерс» – переможцем аукціону з продажу АТ «Перший Київський Машинобудівний Завод» («Більшовик»), що проводився в рамках великої приватизації, Комітет надав відповідний дозвіл.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Перша заява ТОВ «Дженерал Комерс» була залишена без розгляду, оскільки в її матеріалах бракувало всієї необхідної інформації, зокрема щодо фінансового забезпечення угоди. Товариство, усунувши недоліки зазначені Комітетом, подало повторну заяву наприкінці листопада цього року.

Згідно з зазначеним у законодавстві порядком подання та розгляду заяв про концентрацію, державний уповноважений Комітету не пізніше 15-ти днів з дня надходження заяви має вирішити чи приймається вона до розгляду. Оскільки повторна заява відповідала всім вимогам Положення про концентрацію, Комітет прийняв її до розгляду.

Комітет, відповідно до законодавства, аналізує концентрацію лише з точки зору оцінки її впливу на економічну конкуренцію на території України. Тобто або приймає рішення про надання дозволу або, у разі наявності підстав для заборони, розпочинає справу про концентрацію із поглибленим дослідженням її наслідків для товарних ринків України.

Враховуючи, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України  та не заборонена відповідно до Закону України «Про санкції», Комітет надав дозвіл ТОВ «Дженерал Комерс» на придбання  АТ «Перший Київський Машинобудівний Завод».

АМКУ продовжує розпочате за власною ініціативою дослідження обставин та дій учасників аукціону з продажу «Більшовика». Комітет перевіряє оприлюднені у засобах масової інформації факти щодо можливих неконкурентних дій учасників аукціону.

Читайте також на цю тему:

  • ФДМУ направить до Уряду пропозицію стартової ціни заводу «Більшовик» у сумі 1,39 млрд грн;
  • Колишній завод «Більшовик» продали за 1,429 млрд грн;
  • АМКУ перевірить дотримання конкуренції при приватизації "Більш
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати