25 березня 2015, 18:21

АМКУ досяг перших успіхів у боротьбі з завищенням цін на продукти

Прес-служба Антимонопольного комітету України

Антимонопольний комітет України вживає усіх необхідних заходів для боротьби з необґрунтованим підвищенням цін на соціально важливих ринках, повідомили у прес-службі АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«У зв’язку з надходженням до органів Антимонопольного комітету України численних звернень від споживачів щодо необґрунтованого підвищення цін на продовольчих ринках, Комітетом протягом тижня було вжито ряд заходів», - йдеться у повідомленні.

Так, Закарпатським територіальним відділенням надано рекомендації щодо недопущення встановлення необґрунтованих цін та утримання від вчинення дій, що можуть бути кваліфіковані як антиконкурентні узгоджені дії на ринках продовольчих товарів, 65 суб’єктам господарювання, які діють на ринку хліба та хлібобулочних виробів, та 4 торговельним мережам.

Донецьким територіальним відділенням Комітету надано рекомендації 12 суб’єктам господарювання, які діють на ринку оптової реалізації хліба та хлібобулочних виробів, щодо запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Львівське територіальне відділення Комітету надало рекомендації 3 торговельним мережам вжити заходи по забезпеченню стабільних, економічно обґрунтованих цін на продукти харчування (борошно, цукор, крупи, олія та інші), які реалізовуються даними підприємствами.

Миколаївським територіальним відділенням Комітету було надано обов’язкові для розгляду рекомендації 8 суб’єктам господарювання, які діють на соціально важливих ринках (яєць курячих, молока та молочної продукції, хліба та хлібобулочних виробів, борошна пшеничного та житнього для хлібопечення, продовольчих товарів та суміжних з ними ринках) щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін на продукти харчування.

За інформацією територіальних відділень Комітету, протягом тижня відбулось зниження оптово-відпускних цін:

- 22% на яйця курячі (Івано-Франківська область);

- 13% на олію соняшникову рафіновану (Івано-Франківська область);

- 6% борошно в/г (Івано-Франківська область);

- 6% на цукор та 2 % на борошно в/г (Тернопільська область);

- 2 % на цукор (Чернігівської область).

Також відбулось зниження роздрібної ціни на цукор на 35,3% в Миколаївській області.

Крім того, АМКУ надіслав 13 найбільшим мережам супермаркетів обов’язкові до розгляду рекомендації щодо зниження роздрібних цін. В Антимонопольному комітеті наголошують, що "попередній аналіз отриманої від торговельних мереж інформації засвідчив, що окремі торговельні мережі в питанні ціноутворення на окремі продовольчі товари допустили зростання роздрібних цін випереджальними темпами: при підвищенні закупівельної ціни на крупу гречану на 16% роздрібні ціни збільшилися на 39%; при підвищенні закупівельної ціни на борошно пшеничне на 58% роздрібні ціни збільшилися на 70%; при майже незмінній закупівельній ціні на сіль кам'яну протягом лютого роздрібні ціни підвищилися на 13%. Тобто середня маржа між закупівельною та роздрібною ціною на окремі продовольчі товари у період підвищеного попиту населення зросла більш, ніж на 50%". Рекомендації надіслали таким підприємствам: "ПАККО-холдинг", "Фоззі-Фуд", "Фуршет Центр", "Фудмаркет", "Білла Україна", "ЕКО", "АТБ-маркет", "Метро Кеш енд Керрі - Україна", "Ашан Україна Гіпермаркет", "Омега", "Таврія Плюс", "Таврія - В", "ТМ "Барвінок".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати