28 квітня 2021, 19:06

Американський хореограф вперше захистив авторські права на танцювальні рухи

Американський хореограф Жакель Найт вперше в історії захистив та підтвердив авторські права на свої танцювальні рухи. Про це повідомляє веб-сайт Variety.

Читайте також: "МВС закликало парламентарів збільшити кримінальну відповідальність за злочини у сфері ІВ"

Найт здобув популярність після постановки танцю у відеокліпі Бейонсе «Single Ladies (Put a Ring on It)». Відтоді він їздив на гастролі разом з артисткою та займався її хореографією на Coachella. Він також працював з Дженніфер Лопес, Шакірою, Карді Бі и Megan Thee Stallion.

«Рух за авторські права – це повернення сили в руки художника», – прокоментував Жакель Найт. «Ми створили історичний прецедент завдяки нашим досягненням у справі щодо авторських прав на танцювальні рухи у «Single Ladies». Крім цього, ми заснували компанію Knight Choreography & Music Publishing, Inc., щоб наступне покоління артистів отримало платформу, ресурси, фінанси та інструменти для творчого процвітання в комерційній музичній індустрії».

Компанія буде здійснювати укладання ліцензійних угод та надавати захист ІВ. Knight Choreography & Music Publishing контролюватиме авторські права на танцювальні рухи Жакеля Найта.

Крім того, компанія планує здійснювати представництво прав широкого кола хореографів у рекламних роликах, музичній індустрії та засобах масової інформації, виступаючи їх стратегічним партнером у галузі авторських прав, ліцензування та інших правових аспектах.

Найт працюватиме у партнерстві з адвокатом Девідом Хехтом, який допоміг захистити авторські права на «Single Ladies», та своїм менеджером, продюсером Мері Пеллоні.

Торік Жакель Найт працював креативним директором віртуального концерту Megan Thee Stallion, але його кар’єра триває десятки років. Танцівник, який народився в Атланті, працював вже з деякими провідними постатями у шоу-бізнесі, включаючи Брітні Спірс, Ніколь Шерзінгер, Ріанну та Тінаше. Але саме його робота з Бейонсе принесла найбільше визнання. Згодом він виграв 2 премії MTV за роботу над «Single Ladies» (2008) та «Formation» 2016 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати