06 квітня 2023, 18:32

Альона Шуліма, голова GR-Комітету АПУ, партнерка Pragma Consulting Group взяла участь у форумі «Юриспруденція у воєнний час: виклики та можливості»

АПУ

Альона Шуліма, Голова GR Комітету Асоціації правників України, партнерка Pragma Consulting Group, взяла участь у Юридичному форумі «Юриспруденція у воєнний час: виклики та можливості», який відбувся в Києві 30 березня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На форумі виступили представники влади, бізнес-сфери та юридичні представники громадського сектору. Серед тем для обговорення були нагальні питання й проблеми юридичної сфери у воєнний час, кадрові питання та кадрові рішення в юриспруденції воєнного часу, а також виклики юриспруденції після закінчення війни та в часи післявоєнної відбудови.

У рамках третьої панелі «Виклики юриспруденції після закінчення війни та в часи післявоєнної відбудови» учасники обговорили два блоки питань: особливості юриспруденції в післявоєнний період і роль юристів як амбасадорів у формуванні культури в соціумі, а також роль інновацій і штучного інтелекту та вплив останнього на юридичну сферу.

У своєму виступі Альона Шуліма виклала своє бачення основних викликів, що очікують юриспруденцію — а подекуди й суспільство в цілому — після закінчення війни. Це насамперед:

- внутрішні виклики суспільства, з якими в мирному післявоєнному житті зустрінуться всі ті, хто пройшов цю війну з різним досвідом; окрім цього, слід очікувати ще одну міграційну хвилю, а саме хвилю виїзду за кордон (тих, хто не мав такої можливості під час війни, але мав таке бажання), а також навпаки — повернення в Україну (тих, хто увесь цей час або його частину перебував за межами України);

- економічні викривлення ринку, спричинені неринковим розподілом зовнішньої фінансової допомоги;

- підвищення популізму в політиці, спричиненого закінченням періоду акумуляції політиків і політичних сил проти зовнішнього ворога та початком підготовки до виборів.

На думку Альони Шуліми, про це вже потрібно говорити, адже це умови, в яких існуватимуть і працюватимуть юристи. Також потрібно говорити про певні психологічні аспекти, зокрема про те, що українців, безумовно, після піднесення від Перемоги чекатимуть певні фрустрація та розчарування, зумовлені підвищеними очікуваннями.

«Для того, щоб формувати реальні очікування від післявоєнного періоду в Україні, важливо обирати команди, близькі за духом, цілями та цінностями», — зазначає Альона Шуліма.

«Коли ми говоримо про роль юриста в Україні — це завжди персональний фаховий та етичний внесок у формування правової культури. Тому, говорячи в цьому випадку про команду, ми маємо на увазі коло людей, поєднаних реалізацією професійних задач. У широкому розумінні — це і команда компанії, і клієнти та очікувані ними інструменти для досягнення результату, і зовнішні стейкхолдери, залучені до процесів», — пояснює партнерка Pragma Consulting Group.

Участь в обговоренні в рамках третьої панелі форуму також взяли Роман Бабій, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, та Євген Петров, суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду, доктор юридичних наук. Вони приділили увагу питанням судової реформи, ролі інновацій та потенціалу штучного інтелекту у процесах розгляду судами справ.

Зі свого боку, модераторка третьої панелі форуму Юлія Мороз, керуюча адвокатським бюро, к.ю.н., доцент кафедри приватного права ДПУ, присвятила свій виступ особливостям індивідуальної ініціативи майбутніх юристів для свого професійного становлення та питанню соціальної відповідальності юриста.

Pragma Consulting Group дякує організатору заходу — компанії ZP Law office of Zoriana Pelekh і партнерам заходу за організацію та чудову атмосферу, Юлії Мороз, керуючій адвокатським бюро, к.ю.н. — за модерацію, а всім учасникам і гостям форуму — за відвертий, фаховий та професійний діалог.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати