06 грудня 2023, 13:17

Активно співпрацювали з ворогом під час окупації: засуджено двох жителів Харківщини

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Двох жителів Харківщини визнано винними в колабораційній діяльності (ст. 111-1 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розтрата на закупівлі стільців для укриттів: судитимуть посадовицю Дніпровської РДА".

Так, прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій "тимчасовій цивільній адміністрації", активно провадивши інформаційну діяльність з окупаційною адміністрацією, спрямовану на підтримку держави-агресора. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.

Вироком суду йому призначено покарання у виді 11-и років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років із конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою. 

"Друга засуджена – мешканка смт Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду "в.о. завідуючої Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області". Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану "гуманітарну допомогу" від рф і пропагандистську газету та надалі розповсюджувала їх серед підлеглих", – ідеться в повідомленні.

Вироком суду їй призначено покарання у виді 7-и років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати