Влітку 2024 року, у межах справи про банкрутство, ліквідатором боржника було подано до господарського суду міста Києва заяву про покладення на Клієнта ADER HABER Law Firm (як одного із кінцевих бенефіціарних власників боржника - банкрута) субсидіарної відповідальності в порядку ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства та стягнення з Клієнта ADER HABER суми визнаних кредиторських вимог до боржника.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Адвокатам ADER HABER Law Firm вдалося побудувати вдалу юридичну стратегію, зібрати ключові докази та довести відсутність у діях Клієнта ознак доведення до банкрутства підприємства - боржника.
В результаті – отримали для Клієнта позитивне судове рішення у суді першої інстанції про відмову у покладенні на Клієнта субсидіарної відповідальності та стягнення з нього 30 996 887,90 грн.
Даним кейсом адвокати продемонстрували успішне застосування нещодавно сформованих позицій Верховного Суду відносно обов’язкових передумов притягнення кінцевих бенефіціарних власників до субсидіарної відповідальності, а також щодо доказової бази, якою має бути підтверджено вчинення відповідного правопорушення.
Над проєктом працювали радник, керівник практики реструктуризації та банкрутства Олександр Удовиченко та адвокат Дмитро Мошенець.