09 березня 2021, 19:00

Адміністрація Байдена оприлюднила стратегію національної безпеки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Адміністрація американського президента Джо Байдена опублікувала стратегію щодо повернення світового лідерства. Зокрема, це стосується гонки з головним конкурентом — Китаєм.

Читайте також: "Суд присяжних зобов'язав Intel виплатити $2,18 млрд за порушення патентних прав"

23-сторінкову доповідь «Тимчасове стратегічне керівництво в області національної безпеки» опублікували на сайті Білого дому. У центрі стратегії — пріоритети адміністрації, яких необхідно дотримуватися, щоб не дозволити Китаю зайняти лідируючі позиції за всіма геополітичними напрямами. У доповіді Китай називають «єдиним конкурентом, потенційно здатним об'єднати свою економічну, дипломатичну, військову і технологічну міць для тривалого виклику стабільній і відкритій міжнародній системі». У зв'язку з цим здійснення стратегії дозволить США «здобути перемогу в стратегічній конкуренції з Китаєм або будь-якою іншою країною».

Росія охарактеризована в документі як країна, яка збирається посилити свою роль на світовій арені. При цьому її порівнюють з комуністичним Китаєм. «Росія, як і раніше, сповнена рішучості посилити свій глобальний вплив і грати підривну роль на світовій арені... Пекін і Москва докладають значних зусиль, щоб стримати сильні сторони США і перешкодити нам захищати свої інтереси і союзників у всьому світі», — сказано в тексті доповіді. З огляду на загрозу втрати світового лідерства з боку Китаю, а також агресію з боку Росії США мають намір шукати нові механізми контролю над озброєннями. У першу чергу, демократичним шляхом переговорів.

«Ми будемо робити кроки по скороченню ролі ядерної зброї в нашій стратегії національної безпеки, забезпечуючи при цьому збереження стратегічного стримування, а також міцність і авторитетність наших розширених зобов'язань щодо стримування перед нашими союзниками. Ми будемо вести змістовний діалог з Росією і Китаєм за цілою низкою нових військово-технологічних розробок, які зачіпають стратегічну стабільність», — сказано в тексті. Щоб зберегти і посилити лідерські позиції у світі, США будуть інвестувати в своїх громадян, економіку і демократію. «Найефективнішим способом для Америки виграти гонку з більш наполегливим і авторитарним Китаєм у довгостроковій перспективі є інвестиції в наш народ, нашу економіку і демократію», — йдеться у документі. Щоб мати міжнародну підтримку, США збираються згуртувати дружні до них країни і виробити загальну стратегію щодо захисту демократичних цінностей. «Ми стримаємо агресію Китаю і будемо протистояти загрозам нашої колективної безпеки, процвітання і демократичного способу життя», — резюмується в доповіді.

Також у стратегії відзначили, що відносини з Китаєм будуть визначатися наявністю різних факторів. Тому питання будуть вирішуватися як демократичним, так і воєнізованим шляхом, якщо це буде необхідно. Державний секретар США Ентоні Блінкен презентував головні напрями зовнішньої політики країни, назвавши Китай «найбільшою геополітичною проблемою цього століття».

Джерело:

RENEWING AMERICA’S ADVANTAGES Interim National Security Strategic Guidance. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати