09 березня 2021, 19:00

Адміністрація Байдена оприлюднила стратегію національної безпеки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Адміністрація американського президента Джо Байдена опублікувала стратегію щодо повернення світового лідерства. Зокрема, це стосується гонки з головним конкурентом — Китаєм.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд присяжних зобов'язав Intel виплатити $2,18 млрд за порушення патентних прав"

23-сторінкову доповідь «Тимчасове стратегічне керівництво в області національної безпеки» опублікували на сайті Білого дому. У центрі стратегії — пріоритети адміністрації, яких необхідно дотримуватися, щоб не дозволити Китаю зайняти лідируючі позиції за всіма геополітичними напрямами. У доповіді Китай називають «єдиним конкурентом, потенційно здатним об'єднати свою економічну, дипломатичну, військову і технологічну міць для тривалого виклику стабільній і відкритій міжнародній системі». У зв'язку з цим здійснення стратегії дозволить США «здобути перемогу в стратегічній конкуренції з Китаєм або будь-якою іншою країною».

Росія охарактеризована в документі як країна, яка збирається посилити свою роль на світовій арені. При цьому її порівнюють з комуністичним Китаєм. «Росія, як і раніше, сповнена рішучості посилити свій глобальний вплив і грати підривну роль на світовій арені... Пекін і Москва докладають значних зусиль, щоб стримати сильні сторони США і перешкодити нам захищати свої інтереси і союзників у всьому світі», — сказано в тексті доповіді. З огляду на загрозу втрати світового лідерства з боку Китаю, а також агресію з боку Росії США мають намір шукати нові механізми контролю над озброєннями. У першу чергу, демократичним шляхом переговорів.

«Ми будемо робити кроки по скороченню ролі ядерної зброї в нашій стратегії національної безпеки, забезпечуючи при цьому збереження стратегічного стримування, а також міцність і авторитетність наших розширених зобов'язань щодо стримування перед нашими союзниками. Ми будемо вести змістовний діалог з Росією і Китаєм за цілою низкою нових військово-технологічних розробок, які зачіпають стратегічну стабільність», — сказано в тексті. Щоб зберегти і посилити лідерські позиції у світі, США будуть інвестувати в своїх громадян, економіку і демократію. «Найефективнішим способом для Америки виграти гонку з більш наполегливим і авторитарним Китаєм у довгостроковій перспективі є інвестиції в наш народ, нашу економіку і демократію», — йдеться у документі. Щоб мати міжнародну підтримку, США збираються згуртувати дружні до них країни і виробити загальну стратегію щодо захисту демократичних цінностей. «Ми стримаємо агресію Китаю і будемо протистояти загрозам нашої колективної безпеки, процвітання і демократичного способу життя», — резюмується в доповіді.

Також у стратегії відзначили, що відносини з Китаєм будуть визначатися наявністю різних факторів. Тому питання будуть вирішуватися як демократичним, так і воєнізованим шляхом, якщо це буде необхідно. Державний секретар США Ентоні Блінкен презентував головні напрями зовнішньої політики країни, назвавши Китай «найбільшою геополітичною проблемою цього століття».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати