12 липня 2021, 19:04

75 років Закону США про торгові марки (Закон Ленхема)

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД. Світова спільнота інтелектуальної власності відзначає 75 річницю Закону Ленхема, який 05.07.1946 р. підписав Президент Гаррі С. Трумен. Хоча торгові марки якимось чином використовувалися і застосовувалися в США протягом століть, перше всеосяжне федеральне законодавство, яке регулює реєстрацію та захист торгових марок, не було прийняте до 1946 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Chanel програла Huawei судовий розгляд щодо схожості логотипів"

Конгресмен Фредерік Гарланд («Фріц») Ленхем, член Палати представників США, представник штату Техас вперше представив цей Закон у 1937 р. як голова комітету Палати представників з торгових марок. Через 9 років, а саме 05.07.1946 р., Президент Гаррі Трумен підписав Закон Ленхема (Закон про торгові марки 1946 р.), 15 USC §1051. Метою цього Закону було створення федеральної системи реєстрації торгових марок і забезпечення правил, які регулюватимуть захист прав на торгові марки на загальнонаціональній основі з подвійною метою – допомогти підприємствам захистити свої цінні права на торгові марки та допомогти захистити споживачів від плутанини на ринку.

Закон Ленхема презентував Фріц Гарланд Ленхем, який народився в Уетерфорді (штат Техас) у 1880 р.. У 1919 р. його обрали в Конгрес і переобирали 13 разів, перш ніж вийшов на пенсію у 1947 р., коли й був прийнятий Закон Ленхема. Батько Ленхема був юристом і конгресменом, а також 23 губернатором Техасу.

До прийняття Закону Ленхема було кілька спроб ввести в дію закони про торгові марки, але вони були безуспішними. Закон про торгові марки, прикладений до поправок до законів про патенти та авторське право у 1870 р., Верховний суд США визнав неконституційним у 1879 р.. Тільки у 1905 р. набув чинності справжній федеральний Закон про торгові марки. Однак він все ще був далекий від досконалості та ефективності. Тому Закон Ленхема вважався першим сучасним законом про торгові марки, який діє донині.

Щоб відсвяткувати 75 річницю прийняття Закону в цьому році, USPTO і Колегія адвокатів штату Техас спільно працювали над спеціальною програмою CLE, яка містить багато цікавих матеріалів з Lanham та історії законодавства про торгові марки. Щоб продемонструвати історію цього закону, наведемо приклад деяких з найперших торгових марок Сполучених Штатів.

Торгова марка № 1: Фарба Averill Ready-Mix – перша зареєстрована торгова марка (1870 р.). Згідно з даними USPTO, логотип Averill Ready-Mix Paint є першою зареєстрованою торговою маркою в США. Вона була зареєстрована для фарб 29.08.1870 р. і випущена 23.10.1870 р.  DR Averill з Нью-Йорка створив і запатентував першу готову фарбу для домашнього використання у 1867 р.. Домовласникам довелося пережити величезне поліпшення у порівнянні з попередньою системою, щоб оживити свій життєвий простір. Тому виробник швидко перейшов до реєстрації торгової марки. Хоча це була 15 заявка на реєстрацію торгової марки, подана в цьому році, Averill була зареєстрована першою.

 андрощук 1

Samson Rope Technologies, Inc. – найстаріша торгова марка, яка все ще використовується (1884 р.)

07.04.1884 р. компанія JP Tolman подала заявку на реєстрацію свого логотипу біблійного Самсона, що бореться з левом на шнури й мотузки. Реєстрація була видана 27.05.1884 р., її використовує компанія Samson Rope Technologies, Inc..

андрощук 2

Кока-Кола (1893 р.). Знаменитий логотип Coca-Cola був зареєстрований як торгова марка 31.01.1893 р. Ця перша версія включала слово «торгова марка» на хвості, де воно залишалося до 1941 р., коли реєстраційний маркер був переміщений під словами. Сьогодні на логотипі просто зображений символ ®.

андрощук 3

LEVI'S Jeans – (1928 р.). Хоча Levi Strauss & Co. вже кілька десятиліть використовує свій логотип «Двоє коней», її першою зареєстрованою торговою маркою було слово Levi's, випущене 04.12.1928 р. для комбінезонів і джинсів. До цього джинси належали бренду Two Horse.  

андрощук 4

андрощук 5

Ухвалення Закону Ленхема визнається найбільш важливим законодавчим актом, прийнятим у США, щоб допомогти власникам торгових марок захистити свої торгові марки й забезпечити їх дотримання, а також захистити споживачів від плутанини на ринку. Ще у 1946 р. Закон Ленхема був важливим і захоплюючим новим законодавчим актом та розглядався як важливий інструмент, який допомагає американським підприємствам розвивати й захищати свої бренди та розвивати свій бізнес.

Коли ми розмірковуємо про важливу роль, яку Закон Ленхема відігравав протягом багатьох років, можна відзначити, наскільки добре він витримав випробування часом, але водночас і те, як він змінювався та адаптувався протягом багатьох років, коли це було необхідно, щоб йти в ногу з новими проблемами та проблемами, з якими зіштовхуються власники товарних знаків і ринок. Закон Ленхема був і залишається наріжним каменем юриспруденції з торгових марок у США.

Джерела

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати