23 жовтня 2020, 13:40

72% підприємців зазнають збитків через неефективну систему виконання судових рішень

Проект ЄС «Право-Justice»

Малий і середній бізнес стикається із систематичним невиконанням державою рішень судів, внаслідок чого підприємці зазнають значних збитків. Такий висновок зробили автори Дослідження правових потреб малого та середнього бізнесу, презентованого 22 жовтня у Києві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Завершується реєстрація на навчальний курс "Модельні рішення для комунікації українських судів"

Дослідження проводив Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у партнерстві з Гаазьким інститутом інновацій у праві (HiiL) за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».

Як зазначив Іван П’ятак, юрист Центру демократії та верховенства права, найсерйознішими правовими проблемами малий та середній бізнес називає питання, пов’язані з рейдерством та шахрайством, спори з податковою службою та проблеми з нерухомістю.

Окремою проблемою є виконання судових рішень. 61% респондентів відзначили, що рішення за результатами розгляду їхньої правової проблеми не було реалізоване або реалізоване незначною мірою.

«Малий та середній бізнес не має ефективного, швидкого та якісного доступу до правосуддя за розумну ціну. Інститутам правосуддя не довіряють, тож бізнес часто прагне вирішувати спори іншими методами. Професійна спільнота підготувала законопроєкт Про виконавче провадження, який системно вирішує проблему невиконання судових рішень. Тільки повноцінна реформа системи виконання судових рішень поверне довіру бізнесу до правосуддя», - зазначив Довідас Віткаускас, керівник Проєкту ЄС «Право-Justice».

Зокрема, респонденти зазначають, що держава систематично не вирішує судові рішення у податкових суперечках за позовами малого і середнього бізнесу.

Більше того, 72% респондентів вказали, що збитки за результатами прийнятого рішення не вдалося відшкодувати повністю або дуже малою мірою.

Таке дослідження є важливим, оскільки представляє дані, які ідентифікують проблеми та дозволяють приймати рішення. Саме правильне формулювання проблем і потреб бізнесу – базис для  формування державної політики, яка їх вирішить, відзначила Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права.

Також Мартін Граматіков, керівник напряму вимірювання правосуддя, Гаазький інститут інновацій у сфері права, презентував інтерактивний звіт на основі даних, здобутих під час опитування підприємців. У звіті можна згрупувати різні дані та досліджувати проблеми у різних аспектах. «Сподіваюся, що ці дані сформують основу для інновацій. Адже це сфера, у якій Україна має сильні позиції», – додав експерт.

Повну версію соціологічного дослідження дивіться за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати