06 липня 2020, 13:17

5 років судовим трансляціям технічними засобами судів

ГО "Вектор прав людини"

6 липня виповнюється 5 років з дня першої трансляції судової справи технічними засобами судів на офіційний канал YouTube "Судова влада України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Європейська комісія подала на Польщу і Чехію в Суд ЄС".

Як зазначається, за ці роки судові трансляції технічними засобами судів стали не лише символом забезпечення гласності судочинства та захисту права на справедливий суд загалом, а й прикладом прогресивності судової влади в Україні для інших держав. Започаткування судових трансляцій технічними засобами судів стало можливим завдяки співпраці судової влади та громадськості.

"Судові трансляції технічними засобами судів – це спільний успіх громадськості і судової влади. Це одне з досягнень Революції Гідності. Це системна, якісна робота громадських організацій, адвокатів, судових моніторів. Це співпраця і професійність судової влади.  Це приклад того, що ми можемо бути не по різні сторони барикад, а разом захищати спільні цінності, використовуючи кожний/а свої можливості. Це захист права на справедливий суд кожного/ї з нас. Тому так важливо, поширювати використання цього механізму й надалі", - зазначає директорка ГО "Вектор прав людини" Валерія Рибак.

(для перегляду натисніть на зображення)

TransLaw2020_HRV

Так, у справі, щодо подій 20 лютого 2014 року у м. Києві під час Революції Гідності 3 червня 2015 року відбулась перша онлайн-трансляція судового засідання технічними засобами Святошинського районного суду м. Києва до сусідніх приміщень та Львівського апеляційного суду (до реформування Апеляційний суд Львівської області). А вже 6 липня 2015 р. судове слухання було трансльовано в живому часі до YouTube — каналу "Судова влада України".

Зазначається, що з того часу такі трансляції вже здійснювались у 371 судовій справі різних категорій у 134 судах із 676 діючих, що складає 20% усіх судів України. Такі трансляції вже поширені в усіх областях України. Найбільше судів транслюють судові справи до каналу You Tube "Судова влада України" у Дніпропетровській (15 судів) та Харківській (9 судів) областях та м. Києві (14 судів).

Transl-oblasti

statistics-all

Зокрема, трансляції судових засідань технічними засобами судів здійснюються з дозволу суду за ініціативи самого суду або за зверненням учасників/ць судового процесу, медіа, громадських об’єднань та громадян/ок. Транслюються відкриті судові засідання у суспільно важливих, резонансних справах. Які це справи розповідає пані Валерія: "Так ми можемо повністю переглядати судові засідання у таких суспільно важливих справах як щодо подій Революції Гідності, збройним конфліктом на сході України, а також справами, які актуальні для певного регіону. Часто це можуть бути не резонансні справи, проте прецедентні, наприклад, відшкодування матеріальної та моральної шкоди за втрачене здоров’я під час роботи у шахтах, чи повернення коштів вкладникам банків. Перегляд таких справ дає можливість більшій кількості захистити свої права. Адже люди, по-перше, зрозуміють що це можливо, а, по-друге, зможуть краще підготуватись".

Детальну інфографікау про такі трансляції підготували експерти/ки ГО "Вектор прав людини» у партнерстві з Радою суддів України спеціально до п’ятиріччя. Також ГО "Вектор прав людини" записано відео з поясненням чому важливий цей механізм.

"Практично кожного дня в Україні розглядається суспільно важлива справа, що потребує висвітлення та захисту публічністю. Прозорість здійснення судочинства "дисциплінує" суд, учасників/ць судового процесу, збільшує шанси на справедливе правосуддя", - зазначили у ГО "Вектор прав людини".

Нагадаємо, АМКУ оштрафував фармкомпанію на пів мільйона за рекламу ліків від коронавірусу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати