Сьогодні, 4 червня, у форматі онлайн-дискусії керівництво НАЗК і представники громадських організацій обговорили результати роботи установи та окреслили плани на майбутнє.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Участь у обговоренні взяли заступники Голови НАЗК Іван Пресняков та Олександр Стародубцев, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик, аналітик з партійних фінансів «Рух ЧЕСНО» Ігор Фещенко, голова ГО «Інститут законодавчих ідей» Тетяна Хутор, юрист ГО «Центр протидії корупції» Андрій Савін.
Іван Пресняков зазначив: «Я розумію, що у нас із громадськістю спільна мета, але різні засоби. Маємо вирішити питання комунікації, аби краще розуміти обмеження, які є у НАЗК і громадських організацій. Це допоможе співпрацювати ефективніше».
Під час презентації роботи НАЗК пан Пресняков звернув увагу, що впродовж цього року команда НАЗК запровадила ряд сервісів, покликаних спростити процес подання е-декларацій.
«1 червня завершилася кампанія декларування. За нашими підрахунками, 907 тис. щорічних декларацій було подано. Це на 94 тис. більше, ніж торік. Було багато чого зроблено, щоб це сталося. Наші колеги з підрозділу фінконтролю активно попрацювали з тими виконавчими органами влади, щодо яких торік спостерігався великий відсоток неподач. Останні кілька місяців перебудовували роботу нашого контакт-центру, запустили сайт, провели велику роботу з антикорупційним штабом - для того, щоб актуалізувати їхній чат-бот «Тарас»», - розповів він.
Заступник Голови НАЗК також підкреслив, що були прийняті нові процедури проведення перевірок декларацій та новий порядок перевірки. Так, спочатку проходить порядок повної перевірки, далі - порядок відбору декларацій та порядок автоматизованого розподілу обов’язків із проведення перевірок. За його словами, влітку НАЗК планує запустити електронний реєстр звітів політичних партій та вже працює над створення е-бази викривачів.
У свою чергу Олександр Стародубцев зазначив, що сам функціонал реєстру декларацій не запрацює ідеально з приходом нових людей, але що суттєво змінилося, то це відношення до цього нової команди.
Він також поділився ситуацією щодо кадрового набору у НАЗК. Так, 409 людей передбачені законом; 251 працівник вже є станом на 3 червня; 15 посад оголошено тимчасовою процедурою; 2000 заявок отримано; лише 23 позиції можуть бути оголошені з огляду на нормативні обмеження.
Крім цього, роботу НАЗК оцінив виконавчий директор Антикорупційного штабу Сергій Миткалик: «Випробувальний строк роботи оновленого НАЗК після 4-х місяців роботи вже закінчився. Найближчим часом очікуємо побачити фіналізовану Антикорупційну стратегію держави, ефективну роботу щодо притягнення осіб за порушення антикорупційного законодавства».
Під час дискусії НАЗК повідомило, що вже працює над розробленням і впровадженням внутрішнього електронного документообігу на зразок e-Case як у НАБУ, САП та ВАКС. Також НАЗК активно працює над програмним забезпеченням та перенесенням реєстру декларації до НАЗК.
Водночас представники НАЗК надали відповіді на запитання учасників обговорення.