03 серпня 2021, 13:27

Слідчі судді ВАКС найчастіше розглядають клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів

Пресслужба ВАКС

На розгляді ВАКС у І півріччі 2021 року перебувало 4474 клопотань, скарг та заяв, поданих на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень. Безпосередньо у звітному періоді до суду надійшло 4323 таких матеріала.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС переважно розглядає справи, що стосуються службової діяльності"

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

У І півріччі 2021 року на розгляд слідчих суддів ВАКС надійшло 3434 клопотань під час досудового розслідування. Із урахуванням залишку попереднього звітного періоду всього у провадженні суду перебувало 3538 клопотань слідчих, прокурорів та інших осіб. Антикорсуд розглянув 98% клопотань, що перебували на розгляді.

Також за цей період на розгляді слідчих суддів ВАКС перебувало 837 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування (798 скарг надійшли у звітному періоді). У 70% скарг заявники оскаржували бездіяльність слідчого, прокурора. Зокрема, скарги на бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, складає 32% від загальної кількості скарг. Кожну шосту скаргу повернуто заявникам у зв’язку із недодержанням процесуальних вимог, встановлених КПК України.

На розгляді у ВАКС перебувало 99 заяв про відвід: 68 заяв про відвід судді; 10 – самовідвід судді; 11 – відвід детектива; 9 – про відвід прокурора та 1 заява про відвід експерта.

У першому півріччі 2021 року на розгляд ВАКС також надійшло 2 позовні заяви відповідно до ч. 4 ст. 23 ЦПК України (справи про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави). За обома заявами відкрито провадження у цивільних справах, судовий розгляд цивільних справ ще не завершено.

Більше інформації – за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати