12 жовтня 2021, 9:14

Британська контррозвідка: Росія вкрала формулу вакцини від COVID-19

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Уряд Великобританії був поінформований про те, що російський шпигун особисто вкрав у AstraZeneca формулу вакцини проти COVID-19, яка використовувалася для створення вакцини Sputnik V в Росії. Про це повідомляє «The Sun».

Варто нагадати, минулого року контррозвідка заявила, що на більше ніж 95% впевнена, що хакери, які діють від імені російської влади, намагалися вкрасти з британських, американських і канадських лабораторій формули вакцин проти Covid-19, які розроблялися в той час.

Однак тепер агенти контррозвідки впевнені, що російський шпигун фізично вкрав формулу вакцини у AstraZeneca. Газета «Daily Mail» додає, що тільки незрозуміло, що забрав шпигун: документи або флакон з готовим продуктом, який потім контрабандним шляхом переправили до Росії та скопіювали.

Обидва видання відзначають, що технологія вакцини Sputnik V дуже схожа на технологію, яку використовує AstraZeneca, а також збігається час оголошення про те, що Великобританія почала тестування на людях, з часом, коли Росія заявила про розробку вакцини.

Дослідники з Оксфордського університету 23.03.2020 р. оголосили, що вони починають тестування вакцини, а через тиждень, за підтримки досліджень, AstraZeneca буде її використовувати та поширювати, якщо тести будуть успішними. Водночас у травні Російський інститут епідеміології та мікробіології заявив про винахід вакцини, а 11.08.2020 р. Володимир Путін повідомив, що Росія першою у світі створила ефективну вакцину проти Covid-19. Як пише «Daily Mail», це свідчить про те, що формула вакцини була вкрадена під час перших випробувань на людях. Продукт AstraZeneca у Великобританії був схвалений для використання 30.12.2020 р.

Заступник міністра внутрішніх справ Великобританії Даміан Хайндс зазначив, що не може коментувати це питання, але не спростував повідомлення ЗМІ: «Вірогідно, що є країни, які постійно хотітимуть отримати конфіденційну інформацію, включаючи комерційну таємницю, наукову та інтелектуальну власність».

Джерело: Brytyjski kontrwywiad ma dowody, że Rosja wykradła formułę szczepionki na COVID-19. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати