11 червня 2021, 18:05

ТОП-10 новин тижня

Пом'якшення карантинних обмежень, старт електронних лікарняних та закриття провадження у справі про платні камери в СІЗО: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. В Україні пом'якшили карантинні обмеження

Заклади харчування зможуть працювати без обмеження часу, а заклади, що надають послуги з розміщення (наметові містечка, трейлерні парки, бунгало тощо) зможуть працювати в усіх зонах, окрім червоної.

2. Президент підписав закон про заборону використання пластикових пакетів

Законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів (крім біорозкладних) у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. 

3. Нотаріуси отримають доступ до YouControl

Для цього потрібно прослухати безкоштовний інформаційний вебінар, заповнити заявку на отримання доступу та отримати на електронну пошту індивідуальний ключ доступу. Опція не доступна боржникам з членських внесків до НПУ.

4. Мін'юст розробив нову мапу нотаріальних округів

В укрупнених районах працюватиме більша кількість нотаріусів, тому регіонів, які не матимуть належного доступу до нотаріальних дій, не залишиться.

5. В Україні створять Національну біржу з торгівлі капіталом

Прем'єр-міністр зауважив, що українці отримають нові фінансові інструменти для заощадження та інвестування, а бізнес отримає довгостроковий та більш дешевий ресурс для розвитку.

6. В Україні запрацювали електронні лікарняні

Із червня по серпень діятиме перехідний період, а з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати лікарняні в електронному вигляді.

7. Нотаріуси можуть отримати право реєструвати шлюби та забезпечувати докази: зареєстровано законопроєкт

Також нотаріуси зможуть засвідчувати вірність паперової копії електронного документа та документувати інформацію, яка відома особі.

8. ОАСК закрив провадження щодо оскарження Омбудсманом діяльності платних камер у СІЗО

Також суд ухвалив, що даний спір не підлягає розгляду у судах (у тому числі цивільних і господарських) та повторне звернення до адміністративного суду про той самий предмет не допускається.

9. Набув чинності Закон про електронні трудові книжки

Трудова діяльність працівників та сплата ними соціальних внесків обліковуватиметься не на паперових трудових книжках, а в електронній формі - у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування.

10. Раді рекомендують прийняти законопроєкт про передачу справ ОАСК до КАС ВС

Денис Малюська зазначив, що є пропозиція до другого читання передати Верховному Суду лише категорії справ щодо оскарження актів Кабміну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати